12 кіноподій фестивалю «Молодість»: мовчазний Шекспір, Маріуполіс та «Вагоновожатые»
22 жовтня у Києві розпочнеться 46-й за рахунком міжнародний кінофестиваль «Молодість». Впродовж дев’яти днів на фестивалі будуть показувати прем’єри та класичні хіти, молодих претендентів на перемогу та уже визнаних майстрів.
Ми набралися хоробрості та вибрали 12 фільмів, на які варто звернути увагу на цьогорічному фестивалі.
«Життя»
Кадр з фільму «Життя», variety.com
Відкриватиме «Молодість» стрічка Стефана Брізе «Життя» — учасник цьогорічного Венеційського кінофестивалю. Картина знята за мотивами однойменного твору — першого роману Гі де Мопассана, що розповідає про перипетії життя баронеси Жанни в ХІХ столітті.
Стефан Брізе — французький режисер, відомий фільмом «Закон ринку», що в 2015-му році претендував на Золоту пальмову гілку Канн та премію «Сезар».
«Післяобрази»
Коли і де: 29 жовтня, 18:00, Національний театр ім. Франка
Закриватиме фестиваль картина Анджея Вайди — «Післяобрази». Фільм розповідає про польського художника Владислава Стшемінського та його життя у Польщі в період сталінізму. Стрічка стала останньою роботою у житті режисера — Анджей Вайда помер 9 жовтня 2016-го року. За своє життя він був нагороджений усіма значними преміями кіносвіту — від почесного «Оскара» до Золотої пальмової гілки Канн.
«Аустерліц»
Коли і де: 22 жовтня, 12:00, кінотеатр «Київ»
Нова документальна картина Сергія Лозниці показує сприйняття сучасними людьми колишніх нацистських концтаборів. Численні туристи, приїжджаючи до воріт Аушвіцу чи Дахау, вже не усвідомлюють тих історичних подій, що відбувалися тут 75 років тому. Той факт, що концтабори починають перетворюватися на туристичний атракціон лише зайвий раз нагадує про те, якою короткою є людська пам'ять.
Прем'єра фільму відбулась на Венеційському кінофестивалі, де він був позитивно оцінений критиками. Окрім того, картина була продемонстрована на фестивалі у Торонто.
«Маріуполіс»
Коли і де: 25 жовтня, 21:00, кінотеатр «Київ»
Кадр з фільму «Маріуполіс», imdb.com
Фільм литовського режисера Мантаса Кведаравічюса розповідає про життя сучасного Маріуполя у контексті історії — старовинне грецьке місто знаходиться на межі двох світів, європейського та російського та відчуває на собі подих військових дій.
Для Кведаравічюса це вже не перше дослідження життя суспільства під час війни, адже його перший фільм, «Барзах», розповідав про чеченський конфлікт. Режисер особисто представить картину «Маріуполіс» на фестивалі.
«Народження нації»
Коли і де: 26 жовтня, 21:00, кінотеатр «Київ»
Кадр з фільму «Народження нації», imdb.com
Фільм американського режисера Нейта Паркера розповідає про повстання темношкірих рабів у Вірджинії 21 серпня 1831-го року. Картина стала справжнім хітом у США, заслужила захоплені відгуки кінокритиків і була одним з претендентів на «Оскар», поки у серпні режисер стрічки не опинився в центрі скандалу, зв'язаного зі згвалтуванням.
Як результат, ставлення до фільму в американській спільноті змінилося, що не зменшує його художньої цінності. Назва стрічки є іронічною відсилкою до німої картини «Народження нації», що вийшла у 1915-му році і прославляла Ку-клукс-клан.
«Silent Shakespeare»
Коли і де: 24 жовтня, 17:20, кінотеатр «Жовтень»
У рамках блоку «Шекспір у кіно», на фестивалі «Молодість» покажуть добірку короткого метру, яка включає перші німі фільмі, зняті за п'єсами Шекспіра. Серед них «Король Лір» (1910), «Сон літньої ночі» (1909), «Венеційський купець» (1910), «Король Джон» (1899) та інші.
«Шляхи слави»
Коли і де: 26 жовтня, 16:45, кінотеатр «Київ»
Кадр з фільму «Шляхи слави», imdb.com
До сторічного ювілею актора Кірка Дугласа на «Молодості» покажуть фільм «Шляхи слави». Це одна з перших режисерських робіт Стенлі Кубрика, що розповідає про військову операцію часів Першої світової війни та показує нелогічність вчинків вищого армійського керівництва заради гонитви за славою. Головну роль виконав саме Кірк Дуглас. У 1958-му році фільм здобув нагороду BAFTA у номінації «Найкращий фільм».
«Сполучені штати кохання»
Коли і де: 27 жовтня, 21:15, кінотеатр «Сінема-Сіті»
Кадр з фільму «Сполучені штати кохання», imdb.com
Польська драма режисера та сценариста Томаша Васілевські вперше була продемонстрована на фестивалі в Берліні, де отримала нагороду в категорії «Найкращий сценарій». Історія картини розповідає про чотирьох жінок різного віку, які вирішують змінити власне життя заради бажань та мрій. На «Молодості» стрічку покажуть у позаконкурсній програмі.
«Геді»
Коли і де: 28 жовтня, 12:15, кінотеатр «Київ»
Прем'єра фільму туніського режисера Мохамеда Бен Атіа, що потрапив до конкурсної програми «Молодості», відбулася на Берлінському кінофестивалі. Там картина претендувала на «Золотого ведмедя», а отримала «Срібного ведмедя за найкращу чоловічу роль».
Стрічка розповідає про Геді, чоловіка, що живе з матір’ю, працює в автомобільній фірмі й малює комікси. Якось він зустрічає жінку, що змінює його життя — кохання до неї змушує героя піти проти сімейних традицій, і соціального устрою консервативного Тунісу.
«Піщана буря»
Коли і де: 29 жовтня, 12:15, кінотеатр «Київ»
Фільм дебютував на фестивалі «Санденс» і одразу отримав Гран-прі. Історія розповідає про бедуїнську жінку Джалілу. Їй доводиться готувати дім до неоднозначного святкування — весілля свого чоловіка з другою, значно молодшою дружиною. На додачу, виявляється, що її старша донька пішла проти консервативних традицій і завела роман з хлопцем з університету.
Окрім нагороди на «Санденсі», картина Еліт Зексер отримала спеціальний приз Amnesty International на фестивалі у Берліні. Також стрічка увійшла до конкурсної програми «Молодості».
«Без тебе»
Коли і де: 24 жовтня, 14:30, кінотеатр «Київ»
Короткометражна стрічка Нарімана Алієва, що увійшла до національної конкурсної програми, була показана на Берлінале, а також номінувалася на нагороди фестивалів Palm Springs ShortFest, ОМКФ та Львівського фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art.
Режисер зняв картину без участі професійних акторів. За словами Нарімана Алієва, у зйомках фільму йому допомагали лише батьки та близькі родичі.
«Ордер на арешт»
Коли і де: 28 жовтня, 19:00, Центр Довженка
Центр Довженка вже дивував сучасними саундтреками до німого кіно — наприклад, «ДахаБраха» озвучувала довженкову «Землю», а Антон Байбаков — фільм «Одинадцятий» Дзиґи Вертова. Цього разу на черзі — картина Георгія Тасіна «Ордер на арешт» (1926). Музичний супровід написав гурт «Вагоновожатые», що й виконає його на спеціальному показі в Центрі Довженка.
І бонус:
Хто палає, палає, палає…
Коли і де: 23 жовтня, 17:00, кінотеатр «Київ»
Фільм, що здобув Гран-прі Одеського кінофестивалю, покажуть на «Молодості». Картина дебютувала рік тому на фестивалі у Лондоні й розповідає про подорож двох дівчат з метою розвіяти прах друга. На ОМКФ «Хто палає, палає, палає…» змусив плакати половину залу.
- Поділитися: