5 міфів та 5 фактів про роботу «Громадського» в зоні бойових дій на Донбасі
Міф 1: «Громадське», начебто, завезло до Авдіївки російську журналістку з «Нової газети», представляючи її як свого працівника.
Факт 1: Журналістка російської «Нової газети» Юлія Полухіна мала окрему акредитацію від прес-центру АТО та їздила до Авдіївки в той же час, що і знімальна група «Громадського» .
Фото акредитації доступне за посиланнями: тут і тут.
прес-карта Юлії Полухіної
Командувач ВДВ генерал-майор Михайло Забродський давав інтерв’ю обом виданням та був повністю поінформований щодо того, з ким говорить.
Фрагмент інтерв’ю на підтвердження цієї тези доступний за посиланням тут і тут.
Міф 2: «Громадське», начебто, засвітило позиції військових в Авдіївці у сюжеті на сайті.
Факт 2: Відео з промзони досі немає на сайті hromadske.ua та ніколи не було.
«Громадське», під час зйомок 6 липня, взяло на себе добровільне зобов’язання не викладати відео з промзони Авдіївки протягом доби — на таких умовах журналісти Громадського домовились з командиром батальйону Гуріним Сергієм Генадійовичем. Ми виконали цю домовленість.
Прес-центр штабу АТО досі не надав пояснень, які саме кадри сюжету заборонено демонструвати.
Що стосується демонстрації кадрів з відкритими обличчями військових — жоден з військових у сюжеті не заперечував проти відеозйомки та відкрито давав коментарі на камеру.
Крім того, частина з них вже давали інтерв’ю іншим телеканалам з відкритим обличчям.
Також інші телеканали вже не раз демонстрували позиції, про якій йдеться у нашому сюжеті, зокрема, приміщення ангару, зброю, яка використовується військовими в цій зоні та називали позивні військових.
Наскільки відомо редакції «Громадського», ці сюжети не викликали претензій з боку прес-центру штабу АТО.
Ці сюжети є на сайтах, частину з них можна знайти за лінками:
1. Сюжет ICTV
2. Сюжет ICTV -2
2. Сюжет ТСН
3. Сюжет ТСН-2
4. Сюжет ТСН-3
5. Сюжет «Подробностей»
Міф 3: «Громадське» виклало відео з промзони Авдіївки на Youtube у відкритому доступі. Там воно начебто засвітило позиції та обличчя військових.
Факт 3: Відео, відзняте «Громадським» в Авдіївці, було завантажено на Youtube 8 липня приблизно о 5:30 для того, аби узгодити його з військовими.
Приблизно о 07:55 доступ до нього був закритий повністю - це рішення було ухвалено головним редактором на власний розсуд, жодних вимог прибрати матеріал не надходило.
З моменту появи відео і станом на 11 липня жодних конкретних претензій щодо власне відео Громадського не було висловлено ані прес-службою штабу АТО, ані Міністерством оборони, ані іншими зацікавленими особами.
Громадське направило офіційні запити до штабу АТО, Міноборони, Мінінформполітики та СБУ з проханням надати перелік претензій до нашої роботи.
Наразі всі претензії, про які йде дискусія у публічному просторі, стосуються відео, відзнятого «Новою газетою» окремо та незалежно від «Громадського».
Міф 4: Прес-служба штабу АТО заявляє: «Зранку 8 липня цей сюжет було виставлено на сайті «Громадського» ТБ, переглянувши який, захисники промзони, звернулися з вимогою до керівництва каналу зняти відео, що останні й зробили».
Факт 4: «Громадське» взагалі не виставляло сюжету з Авдіївки на свій сайт.
Більше того, станом на 11 липня канал не отримав жодних претензій щодо нашого відео ані від пресс-служби АТО, ані Міністерства оборони.
«Громадське» надсилало відео на поштову скриньку прес-служби АТО, а також представникам прес-служби Міноборони.
8 липня в ефірі «Громадського» боєць 81 бригади Масі Найєм повідомив, що йому невідомо про те, щоб бійці 81-й бригади зверталися з вимогою позбавити «Громадське» акредитації.
Він також наголосив, що Анастасія Станко не представляла журналістку «Новой газеты» співробітницею «Громадського».
Міф 5: Громадське начебто зашкодило роботі військових.
Факт 5: Жодних конкретних претензій щодо начебто шкоди військовим «Громадське» не отримувало ані від прес-служби АТО, ані від Міністерства оборони.
В той же час, заступниця Міністра інформаційної політики Тетяна Попова написала на своїй сторінці у Facebook, що Громадське не порушувало правил роботи у зоні АТО:
«Громадське» у принципі по правилам користування прес-картою АТО не мали ні з ким затверджувати готове відео.
Вони не підписували ембедмент контракт, по якому б в них був обов'язок показувати відзнятий матеріал.
Вони їздили просто по прес-карті АТО, де за правилами є суто обмеження на зйомку позицій та інші, які я вчора перерахувала.
Рішення «Громадського» показати відео військовим - це іх особисте рішення і як раз говорить про те, що вони роблять для захисту військових більше ніж повинні».
- Поділитися: