«Блокада Донбасу» заважає введенню нових точкових санкцій ЄС – Єлісєєв
Мова йде про точкові економічні санкції ЄС і США проти російського бізнесу і бойовиків у разі рейдерського захоплення українських підприємств на Донбасі.
Дії учасників акції «блокади Донбасу» заважають ухваленню рішення про запровадження додаткових точкових санкцій з боку європейських партнерів України проти російських компаній чи посередників, які матимуть будь-які стосунки із «націоналізованими» бойовиками українськими підприємствами на Донбасі.
Про це в інтерв'ю Громадському розказав заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв.
За його словами такі санкції передбачають два етапи. Перший – попереджувальний щодо відповідальності російського бізнесу і бойовиків у разі рейдерського захоплення українських підприємств.
«І другий етап – у разі, якщо це рейдерське захоплення станеться, запровадити точкові санкції проти, передусім, російського бізнесу або посередників. Якщо, наприклад, буде захоплене якесь підприємство, то його продукцію зможуть продавати лише на територію РФ. І якщо якесь російське підприємство буде купувати цю продукцію, то ми проситимемо наших європейських партнерів та США запровадити проти такого підприємства точкові економічні санкції», – уточнив Єлісєєв.
Він додав, що це досягнення таких домовленостей «цілком реалістичне», але для його реалізації «потрібно щось вирішити з цією блокадою».
«Нам партнери наші кажуть уже прямою мовою, що «в цих умовах ми не можемо запроваджувати санкції, оскільки ви самі себе караєте», – сказав заступник глави Адміністрації президента.
У свою чергу, Росія, за його словами, використовує цю «блокаду» для дестабілізації ситуації на Донбасі.
Нагадаємо, 1 березня у «ДНР» та «ЛНР» заявили про «націоналізацію» усіх українських підприємств. А 2 березня в «ДНР» опублікували список із 43 «націоналізованих» підприємств.
3 березня ватажок бойовиків самоназваної «ДНР» Олександр Захарченко заявив про «оголошення блокади Києву».
5 березня в Адміністрації президента України заявили, що проти можливих «власників» «націоналізованих» бойовиками підприємств можуть ввести санкції ЄС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ніхто нікуди не їде»: чим живуть блокадники і хто проти них?
Місяць залізничній блокаді окупованих територій: хто втратив, а хто здобув?
Повну версію інтерв'ю із заступником голови Адміністрації президента України Костянтином Єлісєєвим читайте невдовзі на сайті Громадського.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram
- Поділитися: