Енергетичне співтовариство: рішення щодо «Укртрансгазу» порушує міжнародні угоди
Рішення про перепідпорядкування «Укртрансгазу» Міністерству економічного розвитку не відповідає міжнародним зобов’язанням, взятим на себе Україною.
Про це йдеться у заяві Секретаріату Енергетичного співтовариства.
«Цей крок не відповідає Резолюції із розукрупнення, прийнятій урядом 1 липня 2016 року. Не було консультації з секретаріатом, яким раніше була затверджена постанова уряду. Ця резолюція передбачає, що новий оператор газотранспортної системи працюватиме під управлінням Міністерства енергетики та вугільної промисловості, яке поступово візьме на себе керування діяльністю «Укртрансгазу», — йдеться у заяві.
В Енергетичному співтоваристві також відзначають, що управління одним і тим же державним органом – Міністерством економічного розвитку і торгівлі — і оператором газотранспортної системи «Нафтогазу», і оператором поставок порушує положення про розукрупнення, яке застосовується в рамках законодавства енергетичного співтовариства.
Секретаріат закликає українську владу до повного і швидкого виконання Резолюції із розукрупнення і дотримання керівних принципів Організації економічного співробітництва та розвитку з корпоративного управління на державних підприємствах, за погодженням з міжнародними донорами.
«Невиконання цієї вимоги може призвести до санкцій з боку Секретаріату, ставить під загрозу продовження арбітражних справ «Нафтогазу» та роль України як транзитера газу», — йдеться у заяві.
Енергетичне співтовариство є міжнародною організацією, яка займається енергетичною політикою. Договір про заснування енергетичного співтовариства об'єднує Європейський союз і країни південно-східної Європи та Чорноморського регіону.
Нагадаємо, що Україна взяла на себе зобов’язання реформувати Нафтогаз відповідно до Третього енергопакету. Основна вимоги цього пакету полягає у тому, що транпортування газу має бути відділене від видобутку та продажу газу.
- Поділитися: