Прес-конференція Путіна: 5 тез про Україну

Президент Росії відповідав на питання про конфлікт на Донбасі та анексію Криму, про «нормандський формат», про українських політв’язнів, про безвізовий режим для українців уЄС

На щорічній великій прес-конференції президент Росії Владімір Путін окрім суто російських питань говорив і про Україну.

Президент РФ відповідав на питання про конфлікт на Донбасі та анексію Криму, про переговори у «нормандському форматі», про українських політв’язнів, про безвізовий режим для українців у ЄС, а також про перспективи нормалізації українсько-російських відносин.

Громадське наводить цитати російського президента.

Про політв’язнів та кримських «диверсантів»

Путін заявляє, що затримані в Криму українці, яких звинувачують у нібито підготовці диверсій «дають детальні зізнання» без піддавання катуванням.

«Ніхто затриманих українців у нас не катував і не бив. А те, що вони є співробітниками кадрової розвідки – цю інформацію легко можуть перевірити представники ЗМІ. Вони все видають. Це цілий комплекс даних», – сказав він.

Також він відповів на прохання відпустити затриманого українського журналіста Романа Сущенка. При цьому він заявив, що вважає українського режисера Олега Сенцова винним у підготовці теракту.

«Звичайно, ні в кого немає бажання тримати журналістів, якщо вони займаються журналістською діяльністю. Але ми не можемо відпустити кінорежисера тільки за те, що він режисер – в суді доведено, що він мав намір вчинити терористичні акти. Треба домовитися, щоб це все припинилося, а потім ми подумаємо про амністію», – заявив Путін.

Про «безвіз» ЄС для українців

Президент Росії підтримує ідею безвізового режиму для українців у Євросоюзі, але вбачає в ній ризик нелегальної трудової міграції з України.

«Що стосується безвізового режиму для громадян України з боку Європи. Я повністю це підтримую», – сказав Путін.

«Але це під великим питанням, а якщо і буде, то в урізаному вигляді і поставить трудових емігрантів з України в Європі в абсолютно неналежне положення», – додав він.

Про «нормандський формат»

Путін вважає, що вирішення конфлікту на Донбасі повинно і далі відбуватися в «нормандському форматі», куди входять Німеччина, Україна, Франція і Росія. Однак процес переговорів, за його словами, просувається повільно.

«Нормандський формат» дуже млявий і не демонструє такої надефективності, але іншого немає. І я особисто вважаю, що робота в цьому форматі має бути продовжена», – сказав він.

«Якщо ми втратимо цей механізм, то ситуація буде деградувати і доволі швидко, чого б не хотілося», – президент РФ.

Про анексію Криму і конфлікт на Донбасі

Владімір Путін не вважає, що Росія винна розв’язанні конфлікту на Донбасі. Вже вкотре він повторив, що причиною став «державний переворот» у Києві, а «приєднання Криму стало наслідком небажання самих кримчан цим миритися».

«Ми не вважаємо себе винуватими в тому, що все це сталося. Не ми були ініціаторами», – сказав він.

«Непогано було б, щоб на Донбасі українську армію для початку перестали вважати окупантами», – заявив Путін, відповідаючи на питання про військову присутність Росії на Донбасі.

Президент РФ також назвав умови для звільнення всіх полонених українців, утримуваних бойовиками на Донбасі.

«Свого часу президент Порошенко висловив ідею обміну всіх на всіх. Я особисто з цим повністю згоден. Але пізніше з'ясувалося, що за цією формулою всіх на всіх стоять деякі деталі, які не влаштовують представників Донбасу. Якщо вже всіх на всіх, то тоді потрібно ухвалити рішення про їх помилування і всіх випустити. Інакше домовитися буде дуже складно», – сказав Путін.

Про українсько-російські відносини

Путін заявив, що сподівається на нормалізацію російсько-українських відносин «рано чи пізно».

«Я сподіваюся і впевнений, що рано чи пізно у нас відбудеться нормалізація відносин з Україною. Це буде дуже корисно для розвитку російсько-українських і комерційних і гуманітарних зв'язків», – сказав він.

Крім того, під час прес-конференції Путін заявив, що вважає дострокові вибори президента РФ «можливими, але недоцільними».