Хода пам'яті та народне віче: у Києві вшанували Героїв Небесної сотні
18 лютого 2014 року в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності. У період 18—20 лютого 2014 року в центрі столиці загинули більше ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранень.
У столиці України сьогодні, 18 лютого, вшановують пам’ять Героїв Небесної сотні. На Майдані Незалежності відбулося народне віче.
Як повідомляє кореспондент Громадського, на віче прийшло близько сотні людей.
Головним питанням акції стало розслідування справ Майдану.
«Люди, які прийшли до влади, дуже швидко забули про свої обіцянки розслідувати злочини минулої влади. В першу чергу, злочини проти самого Майдану», — сказав учасник мітингу Василь.
Раніше з Європейській площі у центрі столиці відбулась скорботна хода до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні.
До ходи приєдналися близько 300 осіб. Люди прийшли на Майдан з прапорами різних сотень Самооборони Майдану.
Серед них були як цивільні, так і бійці Збройних сил України.
Між Європейською площею і Майданом Незалежності встановили рамки металошукачів. Також на прилеглій території була зосереджена велика кількість правоохоронців.
Після скорботної ходи відбулася молитва за всіма загиблими на Майдані.
Станом на 14.00 обстановка в центрі Києві спокійна.
Три роки тому, для припинення свавілля державних органів протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву «Мирний наступ».
Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України.
Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з «тітушками» розігнали ходу, використовуючи вогнепальні набої та зброю.
Як наслідок, того дня на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинуло 10 осіб, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 – тяжкі, 85 – середньої тяжкості.
Вул. Шовковична, 18 лютого, 2014 року. Фото: hromadske.ua
Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).
Підписуйтесь на наш канал в Telegram
- Поділитися: