VoxCheck#7: заяви політиків про МВФ
Спільний проект hromadske.ua та VoxUkraine
Ми перевірили заяви політиків стосовно Міжнародного валютного фонду.
Валентин Наливайченко, екс-голова СБУ, 28 жовтня сказав:
«Кому пообіцяли і де? МВФ! Саме з запозичень зовнішніх знайшлися гроші для того, щоб заявити зараз, що тільки з 1 січня піднімуть заробітну плату».
Це висловлювання — неправда.
Останній транш фонду на суму близько $1 млрд надійшов до резервів Нацбанку, які жодним чином не пов’язані з мінімальною заробітною платнею. Попередній транш був виділений у серпні 2015-го на суму $1,7 млрд і також надійшов до резервів НБУ.
Міхеїл Саакашвілі, голова ОДА Одеської області 24 листопада сказав:
«Чому європейці сміють з нами так розмовляти? Тому що ми залежимо від їхніх грошей. Якби ми не залежали від подачок кожні 6 місяців від МВФ, з Грузії ми їх відразу попросили, то Україна могла б набагато сильніше захищати свою позицію. Щоб це зробити, потрібно провести реформи».
Це висловлювання — маніпуляція.
МВФ не рівнозначний ЄС. Найбільше голосів в МВФ має США, на другому місці - країни Європи. Саме реформи є умовою отримання кредитів від МВФ, а Грузія свого часу проводила їх більш рішуче, ніж вимагав Фонд.
Тетяна Острікова, народний депутат партії «Самопоміч» сказала:
«Україна є парламентсько-президентською республікою. Підписи жодного парламентаря там немає, голови ВР там немає, парламент не бачив цього, притому ті, хто там підписався, беруть зобов’язання від України».
Це висловлювання — маніпуляція.
В жодній країні депутати не підписують меморандум із МВФ. Це обов’язок виконавчої влади: Президента, голови уряду, міністра фінансів, а також голови Нацбанку. Притому уряд України формується саме парламентом.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ ІНШІ ВИПУСТИ ПРОЕКТУ VoxCheck
VoxCheck: Сергій Тарута проти Валерії Гонтаревої
VoxCheck — ми перевіряємо заяви політиків.
- Поділитися: