«Я триматиму вас у напрузі»: післясмак останнього раунду дебатів між Клінтон і Трампом
Гілларі Клінтон перемогла і в останньому рауні телевізійних дебатів між кандидатами на посаду президента США, що відбувся в Університеті Невади в Лас—Вегасі. Загалом цей раунд не виявив нічого нового. Путін, мігранти, секс—скандали Трампа, фонд Клінтон, виведення американських військ з Іраку — кожен з кандидатів тиснув на слабкі місця опонента й апелював до страхів виборців.
Для української аудиторії чи не найцікавіша частина цих дебатів — це вербальний пінг-понг кандидатів на тему Путіна. Так, кандидат від республіканців Дональд Трамп заявив, що той «утер носа Клінтон та Обамі», витіснивши їх із Близького Сходу. Мовляв, він загалом виявив себе як сильніший лідер. Кандидатка від демократів Гілларі Клінтон наголосила, що розвідувальні органи США підтвердили, що саме російські хакери зламали електронну пошту демократів, а також інших американських громадян та інституцій.
Трамп уперто відмовляється визнати, що це зробила саме Росія. «Ясно, що Володимир Путін отримує в Білому домі радше маріонетку, аніж президента», — докинула Гілларі, говорячи про зв’язки Трампа з російським керманичем. Той навіть почав виправдовуватися, що ніколи з Путіним не зустрічався.
Вибити ґрунт з-під ніг у своєї опонентки Трамп намагався за допомогою історії з фондом Клінтон, назвавши його «злочинною організацією» і пригадавши їй, приміром, допомогу від Саудівської Аравії, країни, де грубо порушують права жінок, які кандидатка від демократів захищає. Зрештою, і в матеріалах WikiLeaks спливла інформація про те, як організації, які ставали донорами фонду Клінтон, потім отримували урядові контракти. Політик у відповідь заявила, що завдяки роботі цього фонду 11 мільйонів людей, які живуть із ВІЛ/СНІДом, отримали лікування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Схеми Фундації Клінтонів: в чому звинувачують кандидатку в президенти США»
Крім цієї козирної карти, Трамп, звісно, не міг не розіграти вчергове карту мігрантофобії, навівши незрозуміло яким чином і звідки отриману цифру: внаслідок реформи міграційної політики від Клінтон кількість біженців із Сирії до США зросте на 550%. Та оперувала цифрами більш доступними для перевірки: у цій країні нині мешкає близько 11 мільйонів незадокументованих мігрантів, у їхніх родинах виховується 4 мільйони дітей ˗ і, як президент, Клінтон не допустить, щоб ці родини були зруйновані, бо батьків депортують до країн походження.
Чи не головним контрударом в арсеналі Клінтон були секс-скандали навколо Трампа. Нещодавно одразу дев’ять жінок заявили, що він розпускав руки й дозволяв собі зайве без їхньої на те згоди. Трамп звинуватив штаб Клінтон у «вигадуванні та ймовірному проплачуванні брехні».
Зрештою, під акорд дебатів кандидати зіштовхнулися, обговорюючи бої іракської армії за Мосул, який захопила «Ісламська держава», та бомбардування Алеппо російською армією та силами президента Сирії Башара Асада. На пряме запитання ведучого теледебатів Кріса Уоллеса, чи визнає мільярдер і кандидат на посаду президента те, що саме Росія та режим Асада несуть відповідальність за обстріли й руйнування міста Алеппо, зокрема кварталів, де мешкають сотні тисяч мирних мешканців, той відповів, що боїв там не було б, якби не Обама та Клінтон. Мовляв, ті забрали американські війська з Іраку, створивши там вакуум, де й постала ІД. Крім того, за його словами, вони виявилися слабкими перед сильним і рішучим Путіним.
Зрештою, США Трамп пообіцяв повний безлад, якщо переможе Клінтон. Остання ж запевнила, що країна отримує на своєму чолі маріонетку Путіна.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ ВСІ ВИПУСКИ СПЕЦПРОЕКТУ ГРОМАДСЬКОГО «ГІЛЛАРІТРАМПА»
Чи не найтривожнішим моментом у цьому раунді дебатів, насправді, було не все вище перераховане, а те, що кандидат від Республіканської партії не дав чіткої й ствердної відповіді на запитання про те, чи визнає результати виборів, якщо програє їх. Він пообіцяв «тримати всіх у невизначеності».
За даними опитування CNN, ці теледебати виграла кандидат від демократів: вона отримала 57% підтримки виборців проти 39% у Трампа.
Утім, Дональд Трам у своєму Twitter навів інші дані — видання The Washington Times
- Поділитися: