Японія хоче розмістити далекобійні ракети на острові, звідки досягатиме КНДР і Китаю
Японія розглядає можливість розміщення ракет великої дальності на південному острові Кюсю. Звідти вони зможуть досягати Північної Кореї та прибережних районів Китаю.
Про це пише Kyodo News із посиланням на урядові джерела.
За даними видання, йдеться про розгортання модернізованої версії протикорабельних ракет Type-12 зі збільшеним радіусом дії у 1000 кілометрів.
Ракети можуть розмістити в гарнізонах наземних ракетних полків Сухопутних сил у місті Юфу, що в префектурі Оїта, та в місті Кумамото.
Південна префектура острова Окінава, яка розташована ближче до материкового Китаю, навряд чи стане місцем розгортання через побоювання, що це може посилити напруженість у відносинах із Пекіном.
Очікується, що розгортання ракет розпочнеться наприкінці наступного фінансового року, у березні 2026-го. Воно буде спрямоване на зміцнення безпеки ланцюга островів Нансей на південному заході країни — стратегічно важливого через його близькість до Тайваню.
Як зазначає Kyodo, Японія розглядає можливість розміщення ракет, намагаючись збільшити «контрударні можливості» для ураження ворожих цілей «у разі надзвичайної ситуації».
Що передувало?
Нагадаємо, нещодавно Пекін укотре пригрозив Тайваню, що «забере» острів рано чи пізно. Так, наприкінці лютого Міноборони Тайваню зафіксувало навколо острова 45 китайських військових літаків та 15 кораблів ВМС КНР.
Китай вважає територію Тайваню своєю частиною, тож останніми роками посилив свій дипломатичний, військовий та економічний тиск на самоврядний острів. Сам Сі Цзіньпін протягом останніх років неодноразово заявляв, що хоче «возз'єднання», якщо знадобиться — силою. А от уряд Тайваню наголошував, що хоче миру, але в разі нападу захищатиме себе.
У листопаді 2022 року лідер Китаю Сі Цзіньпін оголосив про всебічне посилення військової підготовки своєї країни після серії «агресивних» навчань китайської армії на кордонах Тайваню.
У відповідь США та інші західні країни заявляють про підтримку Тайваню й прагнуть зміцнити його обороноздатність, засуджуючи агресивний авторитаризм Пекіна. Попри це, США досі дотримуються так званої політики «одного Китаю», згідно з якою не встановлюють офіційні дипломатичні відносини з Тайванем.
У Пекіні наголошували: під час переговорів між міністрами закордонних справ України та Китаю 2024 року українська сторона заявила, що підтримує позицію КНР щодо Тайваню та буде дотримуватися принципу «одного Китаю».