Київський хмарочос «Гулівер» перейшов в управління АРМА (ДОПОВНЕНО)
Шевченківський районний суд Києва передав торговельно-розважальний і бізнес-центр «Гулівер» в управління Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Водночас у комплексі вважають, що рішення «суперечить нормам права» та «є абсолютно неправосудним».
Про це повідомили на сторінці суду.
Про передачу «Гулівера» клопотав Офіс генерального прокурора. Водночас у суді зазначили, що ТРЦ передали виключно в управління, а не для реалізації, тобто держава не може його продати.
Крім того, АРМА зобов’язали не рідше ніж один раз на місяць перевіряти ефективність управління арештованими активами.
У суді пояснили, що майно фігурує в досудовому розслідуванні щодо ухилення від сплати податків, а також відмивання майна, одержаного злочинним шляхом, в особливо великих розмірах.
Повністю мотиви ухваленого рішення суд опублікує 7 червня.
Доповнено 4 червня. «Гулівер» надіслав hromadske листа, у якому виклав свою позицію щодо передачі свого головного активу в управління АРМА.
У комплексі вважають, що рішення Шевченківського райсуду «суперечить нормам права» та «є абсолютно неправосудним».
«Ані детектив Бюро економічної безпеки УкраїниБЕБ, ані прокурор не змогли пояснити, як передача БФК Gulliver в управління АРМА сприятиме збереженню його як речового доказу, особливо якщо брати до уваги обов’язок АРМА зберегти економічну вартість цього активу», — зазначають у «Гулівері».
Там також вказують, що детектив БЕБ і прокурор «повністю проігнорували всі негативні наслідки такої передачі» для власника «Гуліверу». Так, як стверджують у пресслужбі комплексу, через передачу в управління АРМА буде припинено погашення кредиту перед банками, а ТОВ «Три О», якому належить «Гулівер», перестане сплачувати податки державі.
Крім того, у «Гулівері» наполягають, що на сьогодні від Державної податкової служби не надходило жодних повідомлень про податковий борг з боку «Три О».
«Офіційні довідки про це були надані і детективу БЕБ, і прокурорам, і суддям Шевченківського райсуду. Як і висновки судових експертів, які повністю спростували будь-які підозри в бік керівництва Gulliver щодо несплати податків», — зазначили там.
Також у «Гулівері» кажуть, що керівництву «Три О» не оголошували підозр у легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом.
«Матеріали за підозрою в ухиленні від сплати податків виділено в окреме кримінальне провадження, досудове розслідування за яким уже завершено. Питання про накладення арешту на Gulliver та передачу його в управління АРМА вирішувалось не в межах цього провадження», — додали у «Гулівері».
Більше про справу
У квітні «Судова влада України» повідомляла, що Бюро економічної безпеки (БЕБ) розслідує можливе ухилення керівництва ТРЦ «Гулівер» від сплати податків на суму 146 мільйонів гривень.
Зазначалося, що слідство підозрює в цій справі гендиректорку ТОВ «Три О» Ірину Круппі. 9 квітня Київський апеляційний суд наклав арешт на майно цієї фірми, зокрема й на ТРЦ «Гулівер» у Києві загальною площею 151,8 тисячі квадратних метрів.
Відомо, що ТРЦ «Гулівер» керує дружина бізнесмена Віктора Поліщука — Лілія Різва, а компанія «Три О» є формальним власником. А втім, про те, що саме Поліщук є власником комплексу, неодноразово повідомляли ЗМІ з посиланням на численні джерела на ринку.
Поліщук, який також є власником мереж електроніки «Технополіс» та «Ельдорадо», напередодні повномасштабного вторгнення рф посідав 36 місце у списку найзаможніших українців.