Україні не вистачає 4,5 мільйона працівників, щоб забезпечити запланований ріст ВВП
Кадровий дефіцит в Україні суттєво впливає на економіку сьогодні та, згідно з прогнозом уряду, впливатиме в майбутньому. Мінекономіки підрахувало, що країні потрібно додатково 4,5 мільйона працівників.
Про це повідомили в міністерстві.
У 2021 році офіційний ринок праці в Україні нараховував 11,5 мільйона працівників. А вже у 2023-му ця кількість зменшилася до 9 мільйонів офіційно працевлаштованих.
За попередніми розрахунками, для того, щоб забезпечити щорічне зростання ВВП до 2030 року на 7%, Україні потрібно 4,5 мільйона працівників додатково.
В уряді констатують, що через війну, виїзд українців за кордон та внутрішню міграцію в державі існує кадровий дефіцит та структурне безробіття.
Що робити?
Щоб розв'язати цю проблему, держава допомагає людям адаптуватися до змін попиту на ринку праці. Зокрема, пропонує опанувати нові для себе та потрібні на ринку професії за допомогою програм навчання чи курсів із підвищення кваліфікації.
Наразі також завершується робота над проєктом модернізації трудового законодавства. Його ухвалення сприятиме покращенню ситуації на ринку праці, стверджують в Мінекономіки.
Окрім того, уряд прагне стимулювати розвиток виробництва в Україні та в комплексі сприяти виконанню завдань, зокрема щодо повернення українців на Батьківщину.
«Коли українці починають міркувати про повернення, вони ставлять собі запитання: “А де я буду жити? А де я буду працювати?” Проєкти в межах “Зроблено в Україні”, як-от “єОселя”, грантові програми на відкриття бізнесу, мікрогранти, програми підтримки виробництва, які сприяють створенню робочих місць, дають відповіді на ці запитання», — зазначив перший заступник міністра економіки Олексій Соболев.