Опалювальний сезон на Сумщині: 89% теплопостачальних підприємств мають генератори на випадок знеструмлень
У Сумській області підприємства, які відповідають за постачання опалення місцевим жителям, на 89% забезпечені генераторами з необхідним запасом пального.
Про це йдеться у відповіді голови Сумської ОВА Володимир Артюха на запит hromadske.
У Сумській області опалювальний сезон стартував 16 жовтня для закладів охорони здоров’я та освіти. До житлових будинків опалення почали запускати з 21 жовтня і до 5 листопада працювали вже 100% котелень області.
В ОВА зазначають, що на Сумщині підприємства тепло- та водопостачання і водовідведення на 89% забезпечені генераторами з необхідним запасом пального.
Також громади області мають комплексні плани проходження опалювального сезону з урахуванням можливих кризових ситуацій (відсутність тепло-, водо-, електропостачання). Усі аварійні служби в області готові до надзвичайних ситуацій. Зокрема, працівники об’єктів тепло-, водопостачання пройшли відповідний інструктаж і мають затверджений план дій.
Керівництво області запевняє, що підприємства водопровідно-каналізаційного та теплового господарства мають необхідний резерв матеріалів для проведення невідкладних аварійних робіт.
Яка ситуація в енергосистемі?
Наразі енергосистема залишається збалансованою та продовжує відновлюватися після дев’яти масованих атак.
Президент України Володимир Зеленський розповідав, що війська рф зруйнували всю українську теплорозподільну та теплогенераційну інфраструктуру. Потенційно мільйони людей можуть залишитися без тепла узимку.
Міністр енергетики Герман Галущенко вважає, що Україна здатна пройти зиму 2024-2025 років без відключень електроенергії за умови, що росіянам не вдасться зруйнувати вцілілі після попередніх атак обʼєкти критичної енергетичної інфраструктури.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що понад 99% житлових будинків готові до опалювального сезону, а серед шкіл, садочків та лікарень кількість готових до зими теж «наближається до 100%». Він також запевнив, що накопичених ресурсів газу та вугілля буде достатньо для проходження зими, а всі 9 енергоблоків АЕС, підконтрольні Україні, працюють.
Попри можливі проблеми з енергозабезпеченням, опитування показує, що майже 90% українців не планують залишати своє місце проживання на осінньо-зимовий період.