Україна підписала меморандум, необхідний для отримання €18,1 млрд від ЄС
Україна та ЄС підписали Меморандум про взаєморозуміння, необхідний для отримання 18,1 млрд євро допомоги.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Цю макрофінансову допомогу надають для покриття негайних потреб України. Вона є частиною пакета кредиту від G7 на 50 млрд доларів, який покривається прибутками від заморожених російських активів.
«Такий крок — це не лише підтримка, але й прецедент притягнення росії до відповідальності за її злочини та початок процесу, щоб агресор заплатив за свою жорстоку війну», — написав прем’єр.
Кредит на 50 млрд доларів від G7
Лідери «Великої сімки» 13 червня узгодили надання Україні кредиту на 50 мільярдів доларів. Як заставу планують використати прибуток з відсотків заморожених активів російського центрального банку.
Кошти скерують на підтримку оборони, економіки та відновлення України. Спершу пропонувалося, що кредит не буде фінансуватися країнами ЄС, натомість гроші нададуть США, Канада, Велика Британія та, ймовірно, Японія.
Та врешті частки розподілилися так: США виділять до 20 мільярдів доларів, Канада — 3,6 мільярда доларів, Велика Британія — близько 3 мільярдів доларів, Японія — близько 3 мільярдів доларів та ЄС — близько 20 мільярдів євро.
Загалом у ЄС погодилися надати до 35 мільярдів євро — залежно від того, яку суму запропонують внести інші союзники.
Це буде двостороння позика між країнами G7 та Україною. Позики почнуть виплачувати вже у грудні та завершать не пізніше ніж у грудні 2027 року. Термін погашення встановили щонайменше на 30 років.
Кредит буде обслуговуватися і погашатися з надзвичайних доходів від заморожених активів Центробанку рф. Якщо прибуток від заморожених російських активів перевищить основну суму та відсотки, вони будуть використані для дострокового погашення.