ЄС надасть Україні 76 мільйонів євро на євроколію між Львовом і кордоном із Польщею — Кулеба
Європейський Союз ухвалив рішення надати Україні 76 мільйонів євро грантової допомоги для будівництва євроколії між Львовом і кордоном із Польщею.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України, міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
Проєкт «Укрзалізниці» схвалив Координаційний комітет програми Connecting Europe Facility (CEF).
Це перша повноцінна ділянка майбутнього прямого залізничного з’єднання європейською колією з Європою зі стандартом колії 1435 мм: Скнилів — Мостиська II.
Олексій Кулеба вважає це чітким сигналом, що Україна вже є частиною європейської транспортної мережі, і «наша інтеграція відбувається не колись у майбутньому, вона триває зараз».
«Євроколія — це коротший час у дорозі, нові можливості для транзиту, розвантаження пунктів пропуску. І водночас — це інвестиція в економічну стійкість України, розвиток торгівлі, підсилення експорту, нові можливості для бізнесу та логістики», — додав міністр.
Євроколія в Україні
Європейська колія завширшки 1435 мм. Такою шириною користуються приблизно 60% усіх залізниць. Проте ширина колій в Україні переважно більше — 1520 мм. Так склалося ще із часів російської імперії та Радянського Союзу. Тільки залізниці України, що прилягають до Польщі, Румунії, Словаччини й Угорщини, мають ділянки з європейською шириною.
Перед повномасштабним вторгненням рф Україна та Польща почали працювати над планом реалізації євроколії. Планувалося, що час у дорозі між Києвом і Варшавою займатиме до чотирьох годин.
Минулого року «Укрзалізниця» також запустила поїзд, який сполучає Варшаву та Рава-Руську з пересадкою на Львів. Залізничне пасажирське сполучення між Україною та Польщею через Рава-Руську було припинене приблизно 18 років тому через відсутність попиту пасажирів на цей маршрут.
Для відновлення сполучення Рава-Руська — Варшава залізничники торік провели капітальний ремонт євроколії завдовжки 8 кілометрів від держкордону до Рава-Руської, а також реконструювали залізничний вокзал у Рава-Руській для можливості проведення митного й прикордонного контролю.
Більше про CEF
Це фонд ЄС, створений у 2014 році для інвестицій у транспортні, енергетичні, цифрові та телекомунікаційні проєкти. Зокрема, це основний інструмент для фінансування розвитку Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T). Загальний бюджет фонду — 85,91 млн євро.