Україна домовилася про €375 млн внесків в енергетику на конференції у Ґданську — Шмигаль

Україна отримає щонайменше 375 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури та нові внески до Фонду підтримки енергетики.

Про це повідомив міністр енергетики України Денис Шмигаль.

За результатами Координаційний формат міжнародної підтримки для відновлення, захисту та підготовки енергетичної системи України. Назва походить від формату зустрічей “Рамштайн” (Контактної групи з питань оборони України), де партнери України обговорюють військову допомогу Україні«енергетичного Рамштайну» в польському місті Ґданськ, де триває Конференції з питань відновлення України (URC), партнери оголосили про додаткову допомогу українському енергетичному сектору:

  • Сполучені Штати Америки — 175 млн доларів;
  • Швеція — 137 млн євро;
  • Норвегія — 77 млн євро;
  • Естонія — 2,125 млн євро;
  • Ісландія — 550 тисяч євро;
  • Литва — 4 млн євро.

«Дякую кожній державі, міжнародній організації та компанії, які залишаються поруч з Україною. Ця підтримка допомагає відновлювати енергетичну інфраструктуру, захищати критичні об’єкти та забезпечувати мільйони українців світлом. Разом зміцнюємо енергетичну стійкість України. Світло переможе!» — написав Шмигаль.