Угорський уряд закликав громадян голосувати проти членства України в ЄС

Угорський уряд почав розсилати бюлетені для опитування громадян щодо підтримки майбутнього членства України в Євросоюзі. У розісланих листах угорців закликають висловитися проти.

Про це йдеться в повідомленні на сайті угорського уряду.

Бюлетень має одне запитання: «Чи підтримуєте ви, щоб Україна вступила до Європейського Союзу?». І два варіанти відповіді — «так» або «ні».

У листі угорський уряд закликає громадян голосувати проти підтримки вступу України в ЄС, оскільки, на думку офіційного Будапешта, це нібито негативно вплине на життя всіх угорців та «завдасть Угорщині величезних збитків».

«Це коштуватиме кожній угорській сімʼї сотні тисяч Національна валюта Угорщинифоринтів на рік, поставить під загрозу пенсії та підтримку фермерів, а також спричинить ризики для безпеки та ринку праці», — йдеться в листі.

Угорська влада каже, що зі вступом до ЄС українські робітники зможуть вільно працювати в європейських країнах. На їхню думку, це «загрожує робочим місцям і зарплатам угорців». Крім того, українські пенсіонери нібито отримають право на угорську пенсію.

Повернути бланки для голосування мають до 20 червня 2025 року.

Більше про опитування

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вирішив організувати голосування у своїй країні щодо підтримки вступу України до Європейського Союзу.

Про це опитування угорців Орбан уперше оголосив після екстреного саміту лідерів ЄС у Брюсселі, на якому Угорщина була єдиною країною, яка відмовилася схвалити спільну заяву на підтримку озброєння України. Раніше Орбан наголошував, що вступ України до Європейського Союзу залежить від угорців і що проти волі Будапешта Київ не вступить до ЄС. 

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що вступ Києва до ЄС блокує лише Угорщина. А згодом Орбан висунув 12 вимог до Європейського Союзу, вкотре виступивши проти членства України в ньому.

З 2010 року уряд Орбана організував низку так званих національних консультацій з різних питань: від міграції до прав ЛГБТК+. Це розсилки поштою, під час яких усі угорці, які мають право голосу, отримують листи із запитаннями та пропозицією вибрати відповідь зі списку, іноді просте «так» чи «ні».

Опозиція та громадянське суспільство критикують такі голосування як засоби пропаганди. Результати не є юридично обов’язковими, але використовуються для зміцнення позицій уряду Орбана щодо суперечливих питань.