Politico: 16 країн ЄС закликали Брюссель змусити Угорщину пом’якшити заборону на ЛГБТ-прайд
Низка країн Європейського Союзу, включно з Францією та Німеччиною, наполягають на тому, щоб Європейська комісія вжила заходів щодо Угорщини через план прем’єр-міністра Віктора Орбана заборонити ЛГБТ-прайд у Будапешті.
Про це пише Politico з посиланням на спільну заяву країн.
Підписанти зазначають, що низка угорських законів, що під приводом захисту дітей погрожують штрафами організаторам та учасникам ЛГБТК+ заходів, «суперечать фундаментальним цінностям людської гідності, свободи, рівності та поваги до прав людини, викладеним у статті 2 Договору про Європейський Союз».
Однак у листі не вказується, які заходи, на думку підписантів, має вжити Брюссель, щоб вплинути на Будапешт. Politico зауважує, що найімовірнішим варіантом може бути запровадження так званих тимчасових заходів проти Угорщини, які в юридичному порядку зобов’яжуть Угорщину дозволити проведення прайду.
За даними видання, лист підписали 14 країн: Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Словенія та Швеція. Неназваний європейський дипломат повідомив Politico, що до звернення також долучилися Франція та Німеччина.
Нагадаємо, зараз Брюссель заморозив Угорщині виплати на близько 18 мільярдів євро з європейських фондів через порушення верховенства права.
Днями Єврокомісія звернулась до Будапешта з вимогою відкликати суперечливий законопроєкт, спрямований на обмеження іноземного фінансування неурядових організацій і медіа.
Що передувало?
18 березня в Угорщині підписали закон про заборону проведення ЛГБТ-прайдів у Будапешті. За порушення цього закону може загрожувати штраф або ув’язнення.
Так, документ пропонує визнати правопорушенням проведення або відвідування заходів, які порушують угорський закон про захист дітей, згідно з яким заборонено поширювати зображення чи пропаганду гомосексуальності серед неповнолітніх.
За порушення цього закону може загрожувати штраф розміром 546 доларів, які держава спрямує на «захист дітей».
Після ухвалення закону люди в Угорщині неодноразово виходили на протест через заборону щорічних ЛГБТ-маршів.