Премʼєр Чехії написав Фіцо з проханням не блокувати санкції ЄС проти рф. Словаччина ж заговорила про свої інтереси
Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала написав листа своєму словацькому колезі Роберту Фіцо з проханням не блокувати 18-й пакет санкцій Євросоюзу проти росії. У відповідь Братислава заговорила про власні національні інтереси.
Про це йдеться у відповідях Фіцо та словацького міністра сільського господарства Річарда Такача.
Напередодні ČTK писало, що у своєму листі від 12 липня Фіала зазначив, що санкції важливі не лише для українців, які стикаються з дедалі сильнішими російськими атаками, але й з огляду на «спільну історію та болісний досвід агресивної політики москви й окупації».
Він пояснив, що написав цього листа з огляду на «надзвичайно тісні відносини» між двома країнами.
Вже 14 липня Фіцо написав листа у відповідь, у якому пов'язав новий санкційний пакет із пропозицією Європейської комісії припинити постачання російського газу з 1 січня 2028 року. Він пояснив: Братислава просить надати необхідні гарантії, що після того країна матиме «достатню кількість газу за розумними цінами».
«Це в національних і державних інтересах Словаччини. Я прошу вас їх поважати», — заявив він, однак не уточнив, чи погодиться Братислава на новий санкційний пакет.
За його словами, Словаччина теж вважає Чехію «надзвичайно близькою». Тож, на думку Фіцо, «найкращою відповіддю на непотрібну нервозність на міжнародній арені» було б спільне засідання урядів двох країн.
Ще до цієї відповіді на звернення Фіали зреагував міністр Такач і наголосив, що Словаччина не буде «автоматом для голосування для Брюсселя лише тому, що цього хоче чеський прем'єр-міністр».
«Захист наших національних інтересів має пріоритет для мене, як і для нашого уряду, над політичними листами з Праги», — заявив міністр.
Більше про 18-й пакет санкцій ЄС
Раніше Reuters писало, що посли Європейського Союзу перебувають на етапі узгодження 18-го пакета санкцій проти росії.
І хоча всі елементи пакета були узгоджені, одна держава-член усе ще має технічне застереження щодо нового обмеження. Як вказувало «Суспільне», усе через позицію Мальти, яка не підтримує перегляд ціни на російську нафту.
Тим часом Словаччина, яка затримувала запропонований пакет, нібито погодилася на нові заходи.
Співрозмовники Reuters очікують досягнення повної угоди 14 липня, перед зустріччю міністрів закордонних справ у Брюсселі наступного дня, де можуть офіційно схвалити пакет санкцій.