Ексміністра транспорту Іспанії засудили до 24 років тюрми, а його помічника — до 19. Їх визнали винними в корупції
Верховний суд Іспанії визнав винним колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса в корупції. Його засудили до 24 років позбавлення волі.
Про це повідомляє Reuters.
Його визнали винним у створенні злочинної організації, хабарництві, розкраданні та зловживанні впливом. Він, за версією слідства, причетний до фальсифікації державних контрактів на постачання медичних товарів. Ідеться, зокрема, про закупівлі масок під час пандемії COVID-19. Його помічник, Кольдо Гарсія, був засуджений до 19 років ув'язнення.
Як передає DW, в часи коронавірусу маски придбали за ціною, значно вищою за ринкову. До того ж частина з них виявилася бракованою.
Як передає агентство, цей судовий процес стосується однієї з численних справ про корупцію, пов’язаних з оточенням прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчеса. Коли він прийшов до влади, то обіцяв «очистити» країну від корупціонерів.
«Хоча Санчес зазнає критики навіть з боку союзників, його ім’я не фігурує в жодній із цих справ. Він стверджує, що ці звинувачення є частиною кампанії, спрямованої на його усунення від посади», — стверджують журналісти.
Зазначимо, що, крім колишнього міністра транспорту Іспанії, у корупції звинувачують дружину Санчеса. За рішенням суду Бегонья Гомес має здати свій паспорт, не виїжджати за межі Іспанії, а також з’являтися до суду двічі на місяць за заздалегідь визначеним графіком.
У квітні 2026-го 55-річній Гомес висунули звинувачення в розкраданні, зловживанні впливом, корупції та незаконному привласненні коштів. Вона, за версією слідства, використовує статус дружини прем’єра у власних цілях.