У Нідерландах допускають відправлення миротворців з ЄС в Україну без одноголосного рішення

У Нідерландах допускають варіант, що миротворчу місію ЄС можна відправити в Україну без одноголосного рішення всіх країн блоку.

Про це заявив міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс в інтерв’ю газеті Trouw, цитує Noordhollands Dagblad.

За словами міністра, Європейському Союзу з 27 країнами-членами важко погодити рішення щодо можливих миротворчих сил.

«З огляду на поспіх можна вирішити не чекати одностайності», — сказав він, припустивши варіант погодження групою країн.

«Україна велика, а лінія припинення вогню, якщо воно настане, довга. Якщо ви хочете зробити це надійним способом, вам потрібно не лише багато країн, а й великі країни», — сказав він.

А втім, Брекельманс не став прогнозувати можливу участь його країни. Він заявив, що й далі «повністю підтримує» рішення, що Нідерланди не вступатимуть у бойові дії в Україні. А проте зазначив, що участь у миротворчій місії — це дещо інше, бо «йдеться про збереження миру».

Західні війська в Україні

Президент Франції Емманюель Макрон у лютому на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, тоді держави не досягли консенсусу щодо цього питання.

Восени французьке видання Le Monde написало, що окремі європейські лідери знову повернулися до дискусії про можливе відправлення західних військ до України через потенційну відмову Дональда Трампа надавати допомогу Києву.

Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто висловив готовність обговорювати миротворчу місію в Україні в майбутньому. Хоча МЗС Італії наполягає на досягненні справедливого миру для України спочатку.

Американські ЗМІ поширювали план врегулювання війни в Україні, нібито запропонований радниками Дональда Трампа, який передбачає створення демілітаризованої зони на замороженій лінії фронту між росією та Україною. Пропонується, що безпеку там гарантуватимуть війська європейських країн.