рф на переговорах у Саудівській Аравії наполягає на повному контролі 4 регіонів України — ЗМІ

росія на переговорах зі США в Саудівській Аравії вимагає повного контролю над Донецькою, Луганською, Запорізькою та Херсонською областями України попри те, що частину з цих земель вона не змогла окупувати.

Про це пише Moscow Times, покликаючись на власні джерела, які ознайомлені з цим питанням.

Зазначається, що москва вимагає контролю над цими землями, позаяк вони вже визнані начебто «конституційними територіями» рф.

«У Конституції немає механізму для виходу регіонів зі складу росії. Нам потрібні вся Запорізька і вся Херсонська область», — розповів виданню один із наближених до кремля чиновників.

Інше джерело розповіло, що російське керівництво сподівається, що США тиснутимуть на Київ із вимогою повністю вивести війська із чотирьох областей, як цього вимагає рф.

За його словами, росія може спробувати захопити частину іншої української області, наприклад, Дніпропетровської або Сумської, а потім запропонувати обмін на Херсон і Запоріжжя.

Нагадаємо, раніше спецпосланець президента США щодо росії та Близького Сходу Стів Віткофф назвав найбільшою проблемою в урегулюванні російсько-української війни питання Криму та «чотирьох регіонів», назви яких повністю він не озвучив.

За його словами, більша частина населення цих регіонів нібито була російськомовною і хотіла приєднання до рф. Однак проблема полягає в тому, що «слон у кімнаті», як він назвав українську Конституцію, не дозволяє визнати російськими окуповані території.

Переговори в Саудівській Аравії

24 березня США та рф провели переговори в Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії.

Спільна заява росії та США за підсумками закритих переговорів з'явиться сьогодні, 25 березня. Водночас джерело «РИА Новости» розповіло, що настрій у російської делегації після цієї розмови «хороший». 

Ще раніше медіа писали, що до переговорної команди рф входять голова комітету Ради Федерації у закордонних справах Григорій Карасін і радник директора ФСБ Сергій Бесєда. А от від США на зустріч поїхали старший директор Ради національної безпеки Білого дому Ендрю Пік і високопосадовець Держдепартаменту Майкл Антон.