У Пужниках на Тернопільщині не знайшли масового поховання під час другого етапу пошукових робіт

На Тернопільщині завершився другий етап пошукових робіт із виявлення останків жителів колишнього села Пужники, які загинули за часів радянської влади.

Про це повідомила археологиня спеціалізованої установи «Волинські старожитності» Аліна Харламова, яка працює в польсько-українській експедиції в Пужниках, передає «Суспільне Тернопіль».

За її словами, масового поховання польсько-українська група науковців не виявила.

«Наша спільна польсько-українська група експертів дослідила заплановані ділянки. У цих місцях масового поховання не виявили, тому цей етап пошукових робіт, який тривав із 22 червня наразі завершено», — розповіла Аліна Харламова.

Археологиня каже, що дослідники мають іще кілька ідей та припущень, де може бути масове поховання в Пужниках:

«Можливо, масове поховання є на іншій частині території. Спеціалізована установа “Волинські старожитності” має дозвіл на проведення пошукових робіт терміном один рік. Якщо польська сторона звернеться до Міністерства культури України, пошуки в Пужниках можуть продовжити ще цього року», — пояснює вона.

Більше про українсько-польські експедиції в Пужниках

22 червня на Тернопільщині стартував другий етап пошуку останків загиблих під час Другої світової війни на території колишнього села Пужники.

Перший етап ексгумаційних робіт на території колишнього села Пужники тривав із 23 квітня до 5 травня 2025 року. Їх проводила спільна українсько-польська експедиція під фаховим і безпековим наглядом української сторони. Під час ексгумації виявлено останки 42 людей. У Польщі проводять їх ДНК-дослідження, і вже ідентифікували перших загиблих.

Загалом українська й польська сторони обмінялися списками населених пунктів, де проводитимуть ексгумаційні роботи з пошуку жертв Другої світової війни.

Поляки хочуть провести дослідження у 13 місцях на території України, а українці — у 4.