НАБУ: Фігуранти справи про «Аульський водовід» проводили «тренінг», як поводитися під час слідчих дій
Національне антикорупційне бюро опублікувало записи розмов фігурантів справи «Аульського водоводу». З нього випливає, що фігуранти проводили «тренінг» з контрзаходів під час слідчих дій.
Про це йдеться у відео, яке опублікувало НАБУ.
На записах чутно, як працівниця експертної організації ділиться враженнями після «тренінгу».
«Вбили пів дня незрозуміло на що. До тебе НАБУшники прийшли, треба розповісти, як поводитися. І таку фігню городять: до тебе прийшли з обшуком, [питай] „можна я вийду на 5 хвилин“. Кажу: як ви думаєте, це спрацює?» — розповідає жінка.
Вона також поділилася порадою просити для обшуку жінок-фігуранток викликати жінку-слідчого, а щоб таку знайти, «треба пів дня».
За даними НАБУ, під час обшуку фігуранти знищували техніку з даними, які можуть бути використані як докази протиправної діяльності. Зокрема, правоохоронці опублікували уривки розмов працівниці проєктної організації, яка переживає, що на її ноутбуці є певні дані й просить знайомого прийняти дві сумки з балкона 9 поверху.
Директорка підрядної організації також просить її «почистити телефон»: «Швидко зараз давай. Сиди-перди на унітазі і вперед. Можеш навіть вдати, що блюєш. Я так робила».
Що відомо про справу?
У 2022 році Дніпропетровська ОВА вирішила реконструювати водогін Аули-Верхньодніпровськ, який забезпечує питною водою Кам’янський район області. Кошти на реконструкцію мало отримати комунальне підприємство «Аульський водовід».
Як вказує НАБУ, директор комунального підприємства повідомив про плани реконструкції місцевого бізнесмена, який понад 10 років перебуває у розшуку ФБР. За даними «Центру протидії корупції», йдеться про бізнесмена Леоніда Дубинського, який разом із братом Володимиром перебуває у розшуку за іпотечне шахрайство в Каліфорнії.
Бізнесмен, за даними слідства, зібрав групу ділків, яка домоглася перемоги у тендері і підконтрольне їм товариство уклало договір з «Аульським водоводом».
Левовою часткою укладеного договору була закупівля трубної продукції. За даними слідства, «переможець» тендеру купив її за ринковою вартістю у виробника через свою ж фірму-прокладку. А потім перепродав комунальному підприємству за завищеною понад втричі ціною.
Через це комунальне підприємство зазнало збитків на понад 129 млн гривень.
Наразі чотирьом викритим членам групи повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Організатора групи затримано, триває встановлення інших співучасників.