Заклали вибухівку біля КПІ й хотіли втекти до росії на надувному човні. У Києві підозрюють двох чоловіків у теракті — СБУ
Правоохоронці затримали двох чоловіків, яких підозрюють у підготовці теракту на замовлення російських спецслужб. Їх перехопили біля кордону з Білоруссю.
Про це повідомили в Службі безпеки України та Київській міській прокуратурі.
За версією слідства, чоловіків завербували через Telegram. Невідомі, які назвали себе колишніми співробітниками ФСБ рф, шукали людей для скоєння теракту в Києві. За це їх, мовляв, мали пропустити на територію росії без фільтрації — за так званою програмою «Амністія».
Підозрюваними виявилися військовослужбовець у СЗЧ та продавець магазину. Крім підготовки теракту, від них вимагали перерахувати 1000 доларів на «криптогаманець» росіян начебто для безперешкодного проходження перевірки на кордоні з рф.
«Представники російських спецслужб наказали підозрюваним зробити вибухівку і закласти два вибухові пристрої під дизельний генератор на території біля одного з корпусів КПІ. Виконавці зібрали 2 вибухові пристрої, які були обладнані таймерами. Після цього, у червні 2026 року, вони прибули на місце злочину, де заклали вибухові пристрої та ввімкнули таймери, щоб стався вибух», — зазначають у прокуратурі.
Окрім вибухівки, як стверджують правоохоронці, підозрювані залишили телефон, який мав у режимі реального часу знімати те, що відбувається. Після спрацювання вибухівки почалася пожежа, втім потужного вибуху не сталося, кажуть там.
Згодом 34-річного та 35-річного підозрюваних затримали у військовій формі біля кордону з Білоруссю. У СБУ пишуть, що вони планували перетнути кордон через річку за допомогою надувного човна.
Правоохоронці повідомили про підозру чоловікам за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 258 Кримінального кодексу України (закінчений замах на вчинення терористичного акту). Вони перебувають під вартою без права внесення застави. У Службі безпеки зазначають, що їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.