На Закарпатті за гроші лікували «фантомних» пацієнтів. Виявилося, що в лікарні навіть не було таких апаратів — слідство
На Закарпатті правоохоронці заявили, що викрили схему привласнення бюджетних коштів у районній лікарні. Збитки державі оцінюють у понад 9,5 мільйона гривень.
Про це повідомляє Закарпатська обласна прокуратура.
За версією слідства, схему організували на початку 2025 року. Завідувач відділення нібито створив окрему групу в месенджері, де керівництво контролювало виконання «плану» щодо кількості фейкових пацієнтів. За них держава виділяла додаткові кошти лікарні в межах Програми медичних гарантій.
Із січня до вересня 2025 року медики внесли до системи дані про понад 1200 «фантомних» хворих. У документах зазначалося, що вони, мовляв, проходили дороге лікування із застосуванням інвазивної штучної вентиляції легень (апарату ШВЛ).
«Фактично такі послуги нікому не надавалися. Ба більше, апарат у відділенні взагалі був відсутній», — кажуть у прокуратурі.
За даними правоохоронців, директор лікарні підписував неправдиві електронні звіти й надсилав їх до Національної служби здоров'я України. За це лікарня щомісяця отримувала додаткових близько 1 мільйона гривень із державного бюджету.
Підозри оголосили директорові лікарні, який також є депутатом Мукачівської районної ради, завідувачу одного з відділень і двом лікарям. Слідство триває.