На майданчику Хмельницької АЕС проводять слідчі дії — «Енергоатом»

Правоохоронці навідалися до майданчика Хмельницької АЕС, там тривають слідчі дії.

Про це повідомив «Енергоатом».

За інформацією оператора, слідчі дії стосуються окремих закупівельних процедур ХАЕС, проведених у попередні роки.

В «Енергоатомі» запевнили, що забезпечують повне сприяння роботі правоохоронців та надають всю необхідну документацію та інформацію.

«Чинне керівництво товариства послідовно дотримується принципів прозорості та підзвітності в управлінні компанією, підтримує всебічне сприяння правоохоронним органам і виступає за належну правову оцінку всіх можливих порушень незалежно від часу їх вчинення», — ідеться у заяві.

Як зазначається, проведення слідчих дій не впливає на виробничі процеси та безпеку експлуатації об’єкта. Хмельницька АЕС працює у штатному режимі.

Нагадаємо, торік Національне антикорупційне бюро (НАБУ) заявило про викриття корупції у сфері енергетики, так званої «справи Міндіча». За даними слідства, ділки систематично отримували «відкати» від контрагентів «Енергоатому» розміром від 10% до 15% вартості контрактів. Контрагенти мали заплатити, щоб уникнути блокування платежів за надані послуги/поставлену продукцію або втрати статусу постачальника.

Після викриття схеми президент Володимир Зеленський оголосив про перезавантаження таких державних підприємств, які працюють у галузі енергетики: «Енергоатом», «Укргідроенерго», Оператор газотранспортної системи України, «Нафтогаз України». Паралельно з повною перевіркою фінансової діяльності має відбутись оновлення управління цими компаніями.

Наглядова рада «Енергоатому» наказала провести внутрішнє розслідування за матеріалами НАБУ, відсторонила декілька працівників та оголосила про внутрішню реорганізацію.