В Україні вперше передали арештовану криптовалюту в управління АРМА — йдеться про понад 350 млн грн

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) вперше в історії України отримало в управління арештовані віртуальні активи. На офіційний криптогаманець відомства переказали понад 8,3 мільйона USDT, що в еквіваленті становить більш ніж 372 мільйони гривень.

Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко.

За даними слідства, ці цифрові активи належали учаснику міжнародного хакерського угруповання. Зазначають, що учасники цієї схеми здійснювали масштабні кібератаки на громадян та компанії у країнах Європи та США, викрадали конфіденційну інформацію, а потім вимагали за неї викуп. Отримані кошти фігуранти справи легалізовували в Україні, купуючи нерухомість, елітні автомобілі та інше коштовне майно.

Орієнтовні збитки від діяльності цього хакерського угруповання перевищують 100 мільйонів доларів. Загалом у фігурантів заарештували активи на суму понад 11,1 мільйона доларів. Серед вилученого — житлові будинки, квартири, автомобілі, 1 мільйон доларів готівкою, а також згадані віртуальні активи.

Наразі в межах розслідування затримали чотирьох учасників організації, включно з її лідером — усі вони перебувають під вартою.