Кличко обурився через вручення підозр його ексзаступнику та чиновнику КМДА: Абсурд і театральщина
Міський голова Києва Віталій Кличко вважає «політичним тиском» те, що 10 липня директору Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслану Кандибору і колишньому секретарю Київради Володимиру Бондаренку вручили підозри.
Про це йдеться в його заяві.
«Абсурд і театральщина тривають. У один день (10 липня) правоохоронці вручили підозри одразу двом представникам столичної влади. Це свідчить про те, що політичний тиск на міську владу посилюється», — заявив Кличко.
На його думку, «робиться все», щоб «нищити репутацію влади» та «дестабілізувати життєзабезпечення» Києва.
Так, звинувачення Кандибора у службовій недбалості в межах справи про аварійність ділянки тунелю між станціями метро «Деміївська» та «Либідська», міський голова називає «абсолютно маніпулятивними».
Зокрема, за даними експертизи, яку міська влада передавала правоохоронцям, під час будівництва ділянки тунелю були допущені помилки та грубі порушення. Водночас всі роботи з утримання та експлуатації тунелю виконували, а коли обстеження показало, що технічний стан тунелю погіршується — рух поїздів на ділянці синьої гілки зупинили, стверджує Кличко.
А от підозру Бондаренку він вважає необґрунтованою, адже тому буцімто інкримінують «виконання безпосередніх функціональних обовʼязків», зокрема, підписання документів.
За словами очільника столиці, і Бондаренко, і Кандибор доводитимуть у суді свою правову позицію.
Окрім того, Кличко заявив, що з 2019-го по кінець весни 2025 року правоохоронці розпочали понад 1500 кримінальних проваджень щодо співробітників КМДА та структурних підрозділів. А от загальна кількість обвинувальних вироків, які набрали законної сили, сягає чотирьох.
«Обшуки проводять на роботі, вдома, в автомобілях та в рідних. І все це широко висвітлюють у ЗМІ, лунають голосні звинувачення, людей визнають винними без рішення суду. У слідчих діях залучені всі силові структури України […] Ця діяльність перетворилась на репресивну, без перебільшення. Й така ситуація не тільки в Києві», — заявив Кличко.
Що ж саме закидають ексзаступнику Кличка та директору одного з Департаментів КМДА?
За даними слідства, у 2022-2023 роках колишній заступник Кличка Володимир Бондаренко продовжував виплачувати зарплату мобілізованому працівникові Ігорю Хацевичу, і так розтратив 700 тисяч гривень.
Крім того, він клопотав про відрядження мобілізованого для роботи в Київській міськраді. Слідчі вважають, що таким чином той працівник фактично ухилився від проходження служби.
А от щодо директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслана Кандибора, то правоохоронці вважають, що його службова недбалість призвела до руйнування тунелю між станціями метро «Деміївська» та «Либідська» у 2023 році.
Як з’ясували слідчі, він не контролював роботу столичних підприємств, підпорядкованих йому як керівнику, а також не брав участь у розгляді питань пов’язаних з виникненням надзвичайних ситуацій. Це призвело до невчасного виявлення аварійної ситуації в метро та невжиття заходів для її усунення.
Окрім того, недоотримання прибутків від перевезень у метро та організація дублювальних маршрутів наземного транспорту завдали збитків бюджету столиці на 164 млн гривень.