Рятувальники завершили консервацію даху Успенського собору після російської атаки
Рятувальники ДСНС повністю виконали заплановані аварійно-відновлювальні роботи на території Києво-Печерської лаври, яка зазнала пошкоджень унаслідок російської атаки в ніч проти 15 червня.
Про це повідомив голова ДСНС України Андрій Даник.
23 червня фахівці повністю завершили консервацію пошкодженого даху Успенського собору, щоб захистити обʼєкт від подальших руйнувань. Для осушення будівельних конструкцій і внутрішніх приміщень собору на місці все ще продовжують працювати теплові гармати.
Загалом над ліквідацією наслідків атаки більш як тиждень працювали понад 100 рятувальників із різних підрозділів і більш ніж 25 одиниць спеціальної техніки ДСНС.
«У складних умовах, під постійною загрозою нових атак, фахівці проводили аварійно-відновлювальні роботи, щоб зберегти святиню від подальших руйнувань», — зазначив Даник.
Нагадаємо, з 19 червня Києво-Печерська лавра частково відновила роботу для відвідувачів. У пресслужбі повідомили, що у штатному режимі працюватимуть Ближні печери, Велика лаврська дзвіниця, Церква Святих Антонія і Феодосія Печерських із трапезною палатою, а також Церква Спаса на Берестові.
Про атаку на Лавру
Уночі проти 15 червня війська рф запустили по Україні 681 засіб повітряного нападу — 70 ракет і 611 БпЛА різних типів. Основним напрямком удару був Київ, також ракетами атаковано Дніпро та Харків. Під ударом у столиці опинилися культурні пам’ятки України.
Так, війська рф поцілили по Успенському собору — головному соборному храму Успенської Києво-Печерської лаври — та по будівлі Мистецького арсеналу поруч. Окрім того, окупанти атакували Національну кіностудію імені Олександра Довженка, знищивши найбільшу й найстарішу костюмну колекцію України.
Як повідомили у СБУ, росія вдарила по Лаврі безпілотником типу «Герань-2». На місці знайшли фрагменти його корпусу й двигуна.