У Києві починають відкривати пам’ятники, які консервували для захисту від обстрілів
У Києві протягом місяця зніматимуть захисні конструкції з деяких пам’ятників, які закривали для захисту від російських обстрілів.
Про це повідомили в Департаменті культури КМДА.
Так, 25 червня вже відкрили пам’ятник княгині Ользі на Михайлівській площі. Ще два пам'ятники — Лесі Українці на однойменній площі та Миколі Лисенку біля Національної опери України — відкриють 9 і 25 липня відповідно.
Після того, як з пам’ятників демонтують захисні конструкції, фахівці очистять поверхню статуй від пилу та інших забруднень, а також проведуть роботи з доброустрою навколишнього простору.
«Мета проєкту — подбати про збереження культурної спадщини столиці, повернути киянам можливість знову бачити улюблені пам’ятки без захисних укриттів та підтримувати їх у належному стані», — йдеться в повідомленні Департаменту.
Всі роботи здійснюються на благодійній основі без використання коштів міського бюджету.