У Данії продадуть колекцію рідкісних монет на $72 млн. Це не могли зробити ціле століття через заповіт
Нащадки данського масляного магната продадуть його колекцію монет — одну з найважливіших у світі. Вони не могли отримати свою спадщину вартістю 72 мільйони доларів за продаж монет протягом століття через заповіт.
Про це пише Bloomberg.
Магнат Ларс Еміль Бруун заповів, що його колекція із 20 тисяч монет та інших речей повинна залишитися недоторканою, а вже через 100 років спадкоємці мали б продати її на аукціоні.
За цей час принаймні один онук невдало спробував порушити заповіт. Тепер же нащадки цілком законно зможуть продати ці монети протягом кількох років. Вперше це має статися вже цієї осені.
«Коли я вперше почув про колекцію кілька років тому, я був приголомшений, що щось подібне може існувати», — заявив представник монетного аукціонного дому Stack's Bowers, який і продаватиме колекцію Брууна, Вікен Єгпарян.
Протягом свого життя Бруун (1852-1923) створив монументальну колекцію монет, медалей і паперової валюти, переважно з країн, пов’язаних зі Скандинавією, — з Данії, Норвегії, Швеції, місць, які раніше перебували під владою цих держав. Також Бруун збирав англійські монети із часів правління данців, зокрема йдеться про короля Англії Був королем Англії з 1016 року, Данії з 1018 року і Норвегії з 1028 року Канута.
Він хотів створити своєрідну резервну копію Королівської данської колекції монет і медалей. Бруун вирішив, що через 100 років, якби національна колекція залишилася недоторканою, його власні монети можна було б безпечно продати на аукціоні. Тому протягом століття його знахідки були доступні лише для вчених.
Stack's Bowers все ще каталогізує колекцію, яку востаннє інвентаризували після смерті Брууна. Вона нараховує приблизно 15 тисяч монет, 4600 медалей і жетонів, 330 банкнот, а також близько 1800 книг.
Аукціонний дім припускає, що найбільшим буде скандинавський попит, однак деякі екземпляри викличуть зацікавленість і на міжнародному рівні. Так, придбати щось із колекції можуть американські, європейські та азійські колекціонери.