Лавреаткою премії Ґонґадзе 2024 року стала Тетяна Трощинська

У Києві оголосили шосту лавреатку премії імені Георгія Ґонґадзе. Нею стала Тетяна Трощинська — журналістка, продюсерка, радіоведуча.

Про це повідомляється на сторінці премії. 

Церемонія нагородження відбулася 21 травня, у день народження журналіста Георгія Ґонґадзе. hromadske було серед інформаційних партнерів заходу.

Під час отримання відзнаки Трощинська наголосила, що журналістика — це справа небайдужих людей.

Багато хто скаже, що ми інформуємо, пояснюємо чому, переповідаємо історії. Так і є. Але цього мало. Якщо ми небайдужі, то є майданчиком для дискусій, позицій і аргументів, а не для крику одне на одного. Якщо ми небайдужі як журналісти й журналістки, то впливаємо на зміну політичної культури у країні. Якщо ми небайдужі, то стаємо частиною боротьби за демократію, частиною боротьби за українську державність. Якщо ми небайдужі, то є частиною боротьби за людську гідність.Тетяна Трощинська

Також цього року фіналістками премії Ґонґадзе стали засновниця розслідувальної агенції «Слідство.Інфо» Анна Бабінець та головна редакторка Kyiv Independent Ольга Руденко.

Ведучими події були лавреати попередніх років — Мирослава Барчук та Богдан Логвиненко.

Більше про Трощинську

Тетяна Трощинська — журналістка «Громадського радіо», директорка департаменту стратегічного аналізу та розвитку соціально впливового контенту на «Суспільному», продюсерка суспільно-політичного ток-шоу «Новий відлік». З 2018 до 2024 року була головною редакторкою «Громадського радіо». Фіналістка премії Ґонґадзе 2022 року.

Про премію

Премія імені Георгія Ґонґадзе — нагорода для незалежних журналістів, заснована 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської бізнес-школи, Києво-Могилянською бізнес-школою та виданням «Українська правда».

Премія вручається раз на рік 21 травня — у день народження журналіста Георгія Ґонґадзе. Лавреат премії визначається Капітулом, який складається з 9 людей. Лише вони можуть висувати номінантів.

Претендувати на премію можуть лише журналісти, які працюють в Україні та протягом останніх 5 років лишались у професії. Критерії — відданість принципам та цінностям незалежної журналістики; інноваційність; суттєвий внесок у розвиток окремого жанру чи медіасередовища загалом; створення матеріалів, що призвели до розв'язання або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні.

У минулі роки лавреатами ставали головний редактор інтернет-видання «Історична правда» Вахтанг Кіпіані, журналіст і телеведучий «Суспільного» Павло Казарін, а також журналістка й телеведуча на «UA: Першому» Мирослава Барчук.