На Олімпіаді операторів закликали уникати «сексистських» кадрів зі спортсменками
Офіційний мовник Олімпійських ігор закликав операторів знімати чоловіків і жінок однаково, щоб уникнути «стереотипів і сексизму», які можуть прокрастися через висвітлення спортивних подій.
Про це повідомляє France 24.
Олімпійські ігри в Парижі стали першими за 128-річну історію, які досягли гендерного паритету серед спортсменів. Причому жіночому спорту надали більше часу для трансляцій у прайм-тайм, щоб підвищити його репутацію. Також жіночий марафон стане фінальним змаганням Ігор замість чоловічого.
Проте глава Олімпійської телерадіомовної служби (OBS) Янніс Екзаркос зауважив, що інколи жінок все ще знімають так, що проглядаються «стереотипи та сексизм».
«Жінки-спортсменки присутні [на змаганнях] не тому, що вони більш привабливі, сексуальні чи що завгодно. Вони присутні, тому що вони найкращі спортсменки», — наголосив Екзаркос.
За його словами, проблема здебільшого полягає в «несвідомому упереджені», оскільки оператори та телевізійні редактори, як правило, показують більше знімків жінок великим планом, ніж чоловіків.
Директорка Міжнародного олімпійського комітету з гендерної рівності Марі Саллу сказала, що Паризькі ігри будуть «де-факто найбільшою у світі платформою для просування гендерної рівності в спорті та через спорт».
Нагадаємо, на церемонії відкриття літніх Олімпійських ігор у Парижі український прапор несли тенісистка Еліна Світоліна та плавець Михайло Романчук. Це вже традиція, коли країни-учасниці мають одразу двох прапороносців — жінку та чоловіка. Так Міжнародний олімпійський комітет відстоює принципи гендерної рівності.
Більше про Олімпіаду в Парижі
Літні Олімпійські ігри у столиці Франції, Парижі, триватимуть з 26 липня до 11 серпня. Франція робить ставку на першу за 100 років Олімпіаду на своїй території, щоб продемонструвати світові найкраще в країні: від історичних пам’яток Парижа до його ролі як глобального центру їжі, моди та спортивної майстерності.
Крім того, організатори Олімпіади намагаються нівелювати репутацію Франції як країни жорстоких вуличних протестів і промислових конфліктів.
Попри протест України, виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету дозволив російським і білоруським спортсменам змагатися на Олімпійських іграх у Парижі, але індивідуально і під нейтральним прапором — там буде 25 таких людей, які змагатимуться у велоспорті, стрибках на батуті, важкій атлетиці, боротьбі й тхеквондо. Водночас їм заборонено мати власні команди чи демонструвати державну символіку.
Від України на змаганнях виступлять 140 спортсменів майже в усіх видах спорту, окрім ігрових: там здобути ліцензії не вдалося.