В ЮНЕСКО вважають, що акції проти масового туризму можуть вийти за межі Іспанії
Хвиля протестів проти масового туризму в Іспанії може поширитися по Європі через нездатність розв'язати проблеми, які негативно впливають на місцеве населення. Зокрема, йдеться про збільшення кількості туристів та зростання цін на житло.
Про це заявив старший керівник проєкту ЮНЕСКО зі сталого туризму Пітер ДеБрайн, пише Gurdian.
Останніми тижнями десятки тисяч протестувальників вийшли на вулиці міст, які є найпопулярнішими туристичними напрямками Іспанії. Організатори підкреслюють, що протести не спрямовані проти туризму як такого, а радше закликають до більш збалансованого підходу
Цю думку підтримав і ДеБрайн: «Ми бачимо, що ми порушуємо поріг толерантності в цих напрямках. Це дійсно спроба збалансувати ситуацію. Зараз вона абсолютно вийшла з рівноваги».
Серед головних причин, чому іспанці вийшли на акції протесту, — житлова криза. Туризм загострив наявні занепокоєння щодо доступності житла.
Зокрема, на Ібісі люди живуть у фургонах і наметах. А от у Малазі сталося «повстання наліпок» — місцеві розповсюджують на вулицях наліпки з написами «раніше тут жила сім’я» або «іди додому».
ЮНЕСКО давно заохочує подорожі, вказуючи на їх унікальну здатність сприяти збільшенню уваги до культурної спадщини в усьому світі. Але в часи соцмереж «цей ідеал став важчим», сказав ДеБрайн.
«Я маю на увазі, що ми також еволюціонували до того, що я називаю туризмом, мотивованим селфі. Ви знаєте, вони просто хочуть щось сфотографувати, насправді не розуміючи, що це таке і що це означає для нашого минулого та майбутнього», — заявив він.
Невдоволення натовпами «любителів селфі» призвело до протестів на Майорці. А згодом в Іспанії на таких акціях кілька протестувальників забризкали туристів водою. ДеБрайн описав ці дії як «екстремальні та непотрібні», але додав, що вони породжені розчаруванням і припустив, що це триватиме, допоки не буде відповіді.
За його словами, потрібно опікуватися тим, як покращити ситуацію для місцевих жителів. Він припустив, що не всі рішення спрацюють.
ДеБрайн вважає, що, коли місцева влада відмовляється визнавати проблему, то ризикує тим, що виведе протести проти туризму за межі Іспанії. Він додав: «У нас є невелике вікно, щоб почати вносити деякі зміни та пробувати різні речі. Мета полягає в тому, щоб стати більш стійкими».