Журналістка та членкиня правління hromadske Наталія Гуменюк отримала нагороду від «Репортерів без кордонів»
Українська журналістка Наталія Гуменюк здобула премію Press Freedom Awards 2024 від організації «Репортери без кордонів».
Про це йдеться на сайті RSF.
Гуменюк, яка є співзасновницею проєкту Reckoning Project: Ukraine Testifies («Свідчить Україна»), що документує воєнні злочини росіян, відзначили у категорії Impact («Вплив»).
Організатори зазначили, що співробітники проєкту опублікували одне з перших розслідувань про депортацію росією українських дітей. Після цих розслідувань Міжнародний кримінальний суд (МКС) у березні 2023 року видав ордери на арешт голови рф володимира путіна та російської уповноваженої з прав дитини марії львової-бєлової.
У своєму виступі під час нагородження Гуменюк звернула увагу міжнародної медійної спільноти на ситуацію з українськими журналістами на окупованих територіях, яких утримують в полоні, а також розповіла про загибель Вікторії Рощиної та те, що росія досі не повертає її тіло.
«Понад 30 українських журналістів, переважно тих, хто залишився у своїх рідних містах, які було окуповано росією, наразі перебувають у російському полоні і, ймовірно, піддаються тортурам», — наголосила журналістка.
Крім того, нагороди отримали:
- палестинський журналіст Ваель аль-Дахдух, який не припиняв робити репортажі, навіть після поранення та загибель членів його родини в Секторі Гази. Він отримав Премію за мужність;
- індійський журналіст Равіш Кумар, який продовжує вести свій YouTube-канал, щоб інформувати світ і захищати журналістику у своїй країні, попри те, що він став мішенню наклепницьких кампаній — за це його нагородили Премією за незалежність;
- журналістка Маріам Уедраого з Буркіна-Фасо, яка отримала міжнародне визнання за свої розслідування сексуального насильства, пов’язаного з тероризмом. Її відзначили Премією Мохамеда Майги за африканську журналістику-розслідування;
- бельгійський фотожурналіст Гаель Турін за серію фотографій The Ravages of Tranq Dope про опіоїдну епідемію, яка охопила східне узбережжя Сполучених Штатів. Він отримав Премію Lucas Dolega-SAIF Photo Prize.
Загалом цього року в конкурсі взяли участь 18 журналістів і журналістських колективів, 2 ЗМІ та 5 фотокореспондентів із 22 країн. Журі складалося з видатних журналістів, прихильників свободи слова та фотожурналістів з усього світу, а головував президент RSF, французький журналіст П’єр Хаскі.
Більше про Гуменюк
Наталія Гуменюк — українська журналістка та документалістка. Спеціалізується на висвітленні воєн і конфліктів. У 2013 році була однією з ініціаторів створення на той час «Громадського телебачення» (нині — hromadske). Залишається членкинею правління hromadske.
У 2020 році стала співзасновницею «Лабораторії журналістики суспільного інтересу» — це об’єднання журналістів та соціологів, які прагнуть конструктивної дискусії щодо складних суспільних тем. Також є співзасновницею проєкту «Свідчить Україна».
Більше про премію
Щороку Press Freedom Awards вшановує роботу журналістів і ЗМІ, які зробили значний внесок у захист і просування свободи преси в усьому світі.
3 грудня відбулася вже 32-га церемонія нагородження. Вона пройшла у Вашингтоні.