«Вони хочуть війни»: представник Естонії на «Євробаченні» записав пісню зі згадкою України та рф
Переможець Національного відбору на пісенний конкурс «Євробачення» від Естонії Томмі Кеш записав дуетну пісню з торішнім учасником конкурсу від Нідерландів Йостом Кляйном, якого дискваліфікували. У композиції, зокрема, лунає критика Європейської мовної спілки.
Про це пише австралійський ресурс фанатів «Євробачення» Aussievision.
Торік нідерландського виконавця дискваліфікували через порушення правил конкурсу і загрозливу поведінку щодо жінки, яка належала до знімальної групи. За версією нідерландського мовника, співак неодноразово показував, що не хоче, аби його знімали, але це нібито проігнорували.
У спільній пісні Кляйна та Кеша Слоган «Євробачення-2023», який проводили у Великій Британії після перемоги України. Згодом цю фразу вирішили використовувати як постійний слоган конкурсу «Об’єднані музикою» звучать рядки «Нах*й Європейська мовна спілка (European Broadcasting Union)EBU, я не хочу йти до суду», а також слова «Ми хочемо миру, вони хочуть війни […]. Я хочу полетіти до Києва і поїхати в Москву».
Крім цього, пісня Espresso Macchiato, із якою Томмі Кеш переміг на естонському відборі на «Євробачення», викликала критику в Італії. Там кажуть, що в пісні, яку Кеш співає сумішшю італійської та англійської, стереотипно зображують їхню країну, цитує ANSA.
Італійська організація Codacons, що захищає права споживачів та охороняє навколишнє середовище, подала скаргу до Європейської мовної спілки та стверджує, що текст Espresso Macchiato «містить стереотипи про Італію та італійців, пов'язані з типовими кліше про каву та спагеті, а головне — з мафією та показовим розкішним життям».
Кеш народився в бідному районі Таллінна, де переважно жили російськомовні. Він сам казав, що не є естонцем, натомість описуючи свою національність як «українсько-казахстансько-російсько-естонську суміш».
У 2015 році він записав спільний кліп із гуртом Little Big — представниками росії на «Євробаченні-2020», яке скасували через пандемію коронавірусу. У 2021 році він відвідав окупований Крим, а після початку повномасштабного вторгнення його критикували за те, що він «замовк і переховувався».
Водночас Томмі Кеш скасував свої концерти в росії та Україні, стверджуючи, що він «стійкий противник будь-якої військової агресії», цитувало «Суспільне Культура».