Шольцу показали «розумні» безпілотні системи, які виробляють в Україні
Канцлер Німеччини Олаф Шольц у Києві оглянув вироби із системами автоматичного виявлення та ураження цілей: First-person view — вид від першої особиFPV-дрони, наземні роботизовані комплекси та систему керування «рою дронів».
Про це повідомили в Офісі президента.
На виставці були представлені безпілотники вітчизняного виробництва, а також створені в Україні в межах співпраці з німецькими компаніями.
Зокрема, в одному з дронів застосовані системи автоматичного наведення на ціль зі штучним інтелектом виробництва німецьких компаній. Ще один — це результат роботи локалізованої німецької компанії, яка відкрила в Україні центр для виробництва та обслуговування вже поставлених засобів.
Представники компаній-виробників розповіли Володимиру Зеленському та Олафу Шольцу про характеристики повітряних і наземних безпілотних систем, а також про особливості їхнього застосування.
Лідерам також продемонстрували приклади бойового застосування вітчизняних засобів ураження з комп’ютерним баченням, автоматичними системами цілевказання та донаведення.
Більше про візит Шольца
Канцлер Німеччини Олаф Шольц 2 грудня приїхав до Києва. Це перший його візит до української столиці за понад два роки.
Німецькі ЗМІ писали, що під час візиту до Києва Шольц оголосить про надання Україні нової військової допомоги на 650 млн євро, яку мають поставити в грудні. У Міністерстві оборони Німеччини розповіли, що до пакета військової допомоги увійдуть системи протиповітряної оборони IRIS-T, танки Leopard 1 та ударні безпілотники.
Шольц розпочав свій візит із вшанування памʼяті загиблих українських воїнів. Також він відвідав військових, які зазнали поранень, захищаючи Україну. Ті подякували канцлеру за надану Німеччиною допомогу, зокрема за системи ППО.
Журналісти припускають, що розмова Шольца з Зеленським, ймовірно, стосуватиметься можливих переговорів з росією щодо припинення війни, які прагне почати новообраний президент США Дональд Трамп.
Spiegel пише, що канцлер може використовувати цю поїздку для передвиборчих цілей — через два тижні він проситиме парламент про вотум довіри. А на виборах, які, ймовірно, відбудуться наприкінці лютого, Шольц прагнутиме переобрання.
Незадовго до свого візиту Шольц говорив із Зеленським телефоном. Той подякував очільникові німецького уряду за військову підтримку України, особливо за посилення протиповітряної оборони системами Patriot та IRIS-T.
А канцлер поділився деталями своєї нещодавньої розмови з главою рф володимиром путіним.
Минулого разу Шольц відвідував Україну в червні 2022 року разом із президентом Франції Емманюелем Макроном та тодішнім премʼєр-міністром Італії Маріо Драгі. Тоді лідери трьох країн підтримали негайне надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу.