«Єдине рішення, яке дозволяє мати світло і тепло в умовах постійних відключень». Як Viessmann шукає ключ до енергонезалежності українців

Компанія, яка сьогодні працює над рішенням завтрашнього дня. Так позиціює себе Viessmann Climate Solutions, компанія, яка за понад сто років роботи пройшла шлях від родинного слюсарного підприємства до світового лідера в галузі кліматичних та енергетичних інженерних рішень. Понад 15 тисяч працівників підприємства працюють над тим, аби зробити побут екологічним, недорогим та разом із тим необмеженим у ресурсах. Зокрема, завдяки розробленим приладам, які буквально «з повітря» можуть дати ресурс для опалення приміщень різного розміру.
Нині технології виробника уже запроваджені у всіх країнах світу. Разом з тим інженерні рішення Viessmann можуть стати відповіддю на запит українців, які шукають рецептів енергонезалежності в екстремальних умовах у час війни та невизначеності. hromadske розповідає, що саме пропонує компанія українському ринку.
Системи, здатні забезпечити тепло- й електропостачання попри обстріли
Для України однією з найгостріших проблем сьогодні є перебої в електропостачанні. Через понівечені системи генерації та лінії електропередач тисячі мешканців вимушено лишаються без електрики, а тому і без зручностей. Приготувати їжу, прийняти душ або навіть обігріти квартиру — серйозна проблема під час відключень світла. Проте з нею здатна боротися одна з розробок компанії Viessmann — тепловий насос. Це рішення дозволяє використовувати енергію довкілля — повітря, води чи ґрунту — і зменшити споживання викопного палива на 50–70%.
Крім того, енергетичну автономність українцям здатні дати сонячні колектори й системи з сонячними панелями. Розробки Viessmann стосуються й енергетичного відновлення та посилення енергобезпеки України. Зокрема компанія впроваджує когенераційні технології та транспортабельні модульні котельні.
«Ці інженерні рішення зараз ключові для децентралізації енергетики України. Наприклад, модульні (їх ще називають “контейнерні”) котельні — це локальне рішення, яке можна встановлювати будь-де та за потреби переміщувати. А це критично важливо в умовах постійних обстрілів енергосистеми», — каже генеральний директор Viessmann Climate Solutions в Україні Олександр Збанко.
За його словами, відключення електроенергії в Україні поки що неминучі. Тому останніми роками значно зріс попит на когенераційні установки. «Це фактично єдине ефективне рішення, яке може задовольнити потреби котелень районного чи місцевого значення, бізнесу чи промисловості й громадського сектору. І мова не лише про екологію, а й про економіку. Такі системи швидко окупаються завдяки значному скороченню витрат на опалення та енергію, які разом з тим будуть у вас постійно. Ми пропонуємо незалежність від умов та складнощів, в яких ви перебуваєте», — пояснює представник компанії.
Рішення, які працюють і у бізнесі, і вдома
Найбільш актуальними для українців у час війни є розробки, створені Viessmann для автономії в умовах нестабільного електро- та теплопостачання. Зокрема когенераційні установки, дахові або блочно-модульні котельні, які швидко встановлюються і працюють за будь-яких умов; сучасні парові й конденсаційні котли, які не просто якісно опалюють квадратні метри, а й заощаджують чимало грошей тим, хто їх встановив.
Обладнання адаптоване до роботи на будь-яких площах та умовах, тому українські реалії для нього — не виклик, а звичне середовище для якісного функціонування, каже Олександр Збанко. «Для України когенераційні установки — це прорив. Першу ми встановили ще тоді, коли для країни це було взагалі неактуально. Але на сьогодні ці системи — єдине рішення, яке дозволяє мати світло і тепло в умовах постійних відключень. Одна така когенераційна машина потужністю 260 кВт здатна забезпечити роботу котельні потужністю 20 МВт — а це 7000 осель українців », — розповідає він.
Не лише ощадливі, а й розумні та екологічно чисті технології
За понад двадцять років діяльності в Україні компанія встановила понад 20 тисяч конденсаційних котлів, 5 тисяч квадратних метрів сонячних колекторів і до тисячі теплових насосів.
«Ми віримо, що майбутнє — за технологіями, які мінімізують вуглецевий слід, — говорить Олександр Збанко. — Тому розвиваємо водневі технології, які працюють на “зеленій” енергії: відновлювані джерела, когенераційні установки, парові котли, пересувні блочно-модульні котельні, конденсаційну техніку, розумні цифрові системи. Віримо, що це дозволить до 2050 року здійснити енергетичний перехід до нульового чистого викиду».
Рішення, над якими працює компанія, забезпечують поступовий перехід будинку від звичайного до розумного. Це інновації, які дбають про комфорт людини, автономність житла і повноцінну екологічність бізнесу.
«Наші рішення затишні. Хтось заряджає електромобіль на парковці, а ми пропонуємо робити це, не виходячи з дому. Хтось встановлює систему фільтрації на виробництві, щоб уникнути забруднення повітря; ми ж пропонуємо обладнання, яке зменшує викиди апріорі. А хтось все ще встановлює генератор з обмеженим терміном роботи й рахує бюджет на його заправку, коли є когенераційна установка, яка генерує теплову та електроенергію, скорочуючи при цьому їхню вартість», — додає гендиректор Viessmann Climate Solutions в Україні.
Партнерський матеріал опубліковано на правах реклами.