Квітень став одинадцятим місяцем поспіль, який встановив рекорд спеки
Квітень 2024 року був найспекотнішим місяцем у світі за всю історію спостережень. Це вже одинадцятий поспіль рекордний місяць.
Про це повідомила Служба зміни клімату програми Євросоюзу «Коперник».
У публікації йдеться про зміни в глобальній температурі повітря та моря, морському льодовому покриві та гідрологічні зміни.
Зокрема, квітень 2024 року виявився спекотнішим, ніж будь-який попередній квітень у всьому світі. Середня температура повітря протягом місяця над поверхнею землі становила 15,03°C, що на 0,14°C вище від попереднього рекорду в березні 2016 року.
Якщо порівнювати з доіндустріальними середніми показниками квітня 1850-1900 років, квітень 2024 року глобально був теплішим на 1,58°C.
Безпосередньо в Європі середня температура у квітні 2024 року була на 1,49°C вищою за середню температуру в березні 1991-2020 років. Цей місяць став другим найтеплішим квітнем на континенті.
У повідомленні наголошують, що середня глобальна температура за останні дванадцять місяців (травень 2023 року — березень 2024 року) є найвищою за всю історію спостережень.
Науковці пов’язують ці зміни у кліматі зі збільшенням викидів парникових газів від спалювання викопного палива в енергетичному секторі. Крім того, останніми місяцями природне явище Різке підвищенні температури (на 5-9°C) поверхневого шару води на сході Тихого океану. Є явищем планетарного масштабу і прямо чи опосередковано впливає на погоду значної частини Землі. Вважається, що його вплив відчувається й в УкраїніЕль-Ніньйо, яке нагріває поверхневі води у східній частині Тихого океану, також підвищило температуру.
Про «Коперник»
Це оновлена програма дослідження довкілля та безпеки за підтримки та управління Європейської комісії разом із Європейським космічним агентством, державами-членами ЄС та агенціями ЄС. Її місія полягає в підтримці політики Європейського Союзу щодо адаптації та пом’якшення наслідків зміни клімату.