У МОН очікують у 2025 році до пів мільйона вступників
У Міністерстві освіти і науки прогнозують, що у 2025 році до закладів профтехосвіти та закладів вищої освіти подаватимуться до пів мільйона абітурієнтів.
Про це заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький розповів в етері телемаратону 3 липня.
Він розповів, що свої електронні кабінети вже зареєстрували 125 тисяч вступників. Для закладів вищої освіти така можливість відкрилася 1 липня, а для профтехів — раніше.
«Очікуємо загалом до пів мільйона всіх разом, тому що цього року кабінети випускника потрібно відкривати і для бакалаврату, і для професійно-технічної, і фахової передвищої, і для магістерки, і для аспірантури», — пояснив Винницький.
За словами заступника міністра, на порталі спостерігалися проблеми з поштовими скриньками Gmail, але це питання розв’язали.
Більше про вступну кампанію
Протягом 14 травня — 25 червня тривала основна сесія Національного мультипредметного тесту. Цього року на НМТ зареєструвалися 317 083 учасники — це більше, ніж у 2024 році, повідомляли в МОН.
Додаткова сесія триватиме до 25 липня. Скласти тест до цього часу повинні учасники, які з поважних причин не зробили це під час основної сесії.
Станом на 1 липня МОН отримало результати 13 із 17 основних сесій НМТ. Це понад 218 тисяч учасників. Результати решти сесій оприлюднять згодом.
На сьогодні найбільша кількість учасників, які є 200-бальниками, — з математики: таких учасників уже 1163. На другому місці англійська мова — 765 максимальних результатів; на третьому — українська мова, де 658 учасників отримали 200 балів. Загалом 2414 вступників склали хоча б один предмет на 200 балів.
Зареєструвати електронний кабінет вступника можна буде до 20 жовтня 2025 року. Однак у МОН радять орієнтуватися на терміни закінчення приймання заяв обраного закладу освіти.
Міністерство освіти також затвердило регіональні коефіцієнти конкурсного бала. Згідно з оновленими правилами, конкурсний бал вступника потрібно помножити на відповідний коефіцієнт залежно від фактичного місця розташування закладу вищої освіти. Це означає, що вступ до закладів у визначених регіонах може дати вступникові вищий конкурсний бал і підвищити його шанси на зарахування.