Зеленський прокоментував заяви рф, що нібито Борис Джонсон зірвав перемовини у Стамбулі

Президент України Володимир Зеленський прокоментував твердження росіян про те, що у 2022 році тодішній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон під час свого візиту до Києва заборонив українській владі вести перемовини з рф. Це нібито зірвало «Стамбульські домовленості».

Про це він сказав під час інтерв’ю для Guardian.

За словами Зеленського, заява росіян про причетність Джонсона до «зриву» перемовин «не збігається з логікою», адже той приїхав тоді, коли українські військові звільнили Київську область.

«Логіка може бути» в тому разі, каже президент, якби Джонсон приїхав тоді, коли «було дуже складно» і Київ потенційно міг погодитися «на що завгодно».

«[Уявімо, що] нас шантажують, приїжджає Джонсон і каже: “Ми з вами, тримайтесь, не йдіть на поступки росії”. Це можна хоч якось уявити. Але коли Джонсон приїхав, найскладніше [вже минуло] — ми відбили Київську область», — сказав Зеленський.

Крім того, він послався на соціологічні дані у 2022 році, які свідчили про те, що більшість українців тоді не підтримували ідею перемовин із росіянами. Тож йому «не потрібна була підтримка від інших колег», якщо таку саму думку мали українці, запевняє президент.

Раніше представниця російського міністерства закордонних справ марія захарова неодноразово заявляла, що навесні 2022 року росія та Україна нібито були «близькими до досягнення взаємоприйнятних домовленостей», однак до України прибув тодішній британський прем’єр Борис Джонсон, «заборонив Зеленському подальші переговори та вимагав продовження війни».

Водночас колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба казав, що у 2022 році «не було ніякого мирного врегулювання», як і шансів завершити війну. А інакше західні партнери «натиснули б» на Україну і змусили до цього.

Більше про перемовини із рф у 2022 році

Перший раунд мирних переговорів між Україною та рф розпочався лише через кілька днів після повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року. російські та українські учасники переговорів спочатку зустрілися в Білорусі, потім їздили в Туреччину та продовжували переговори до квітня.

У квітні 2022 року розробили проєкт мирної угоди між державами, але її так і не підписали.