Екссуддя Чорнобук, підозрюваний у держзраді: hromadske дізналось, чи досі він служить у ТЦК
Ексголова Апеляційного суду Криму Валерій Чорнобук, якого підозрюють у державній зраді, служив у Амур-Нижньодніпровському Районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримкиРТЦК та СП, що у Дніпрі. Однак у 2024 році його звідти звільнили.
Про це йдеться в тексті hromadske «Або в тюрму, або в армію. Як і кому юридична “лазівка” допомагає уникнути відповідальності за злочини».
Наша журналістка отримала відповідь на свій запит до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Там розповіли, що протягом 2023-2024 років Чорнобук служив у роті охорони Амур-Нижньодніпровському районного ТЦК та СП.
Водночас за словами адвокаційного менеджера Фундації DEJURE Антона Зелінського, Чорнобук служив у ТЦК юристом.
«Парадокс: він обвинувачується в державній зраді й служить юристом у ТЦК, маючи доступ до всіх даних військовослужбовців», — зазначає Зелінський
У ТЦК кажуть, що зараз Чорнобук уже не перебуває на жодній із посад, адже у 2024 році його звільнили «за станом здоров'я». Однак місцевий журналіст Іван Красіков розповів, що екссуддя не працює офіційно, але все одно консультує клієнтів як юрист із питань мобілізації та проходження військової служби, маючи «об'ємні зв'язки».
Попри звільнення зі служби, справу про держзраду, яку припиняли на час його мобілізації, досі не відновили. Ми надсилали до Печерського райсуду запит щодо того, чому розгляд справи Чорнобука не продовжили, але відповіді досі не отримали.
Більше про Чорнобука
У липні 2018 року Чорнобука оголосили в розшук, а в листопаді — затримали в Києві. Тодішній генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що ексголові Апеляційного суду Криму вручили підозру у державній зраді. За словами генпрокурора, Чорнобук здійснював підривну діяльність, зокрема допомагав перейти кримським судам на здійснення правосуддя на підставі законодавства росії.
За версією слідства, під час операції росії з анексії півострова, Чорнобук співпрацював з окупаційною владою, передавало «Слідство.інфо». Зокрема, 24 березня 2014 року на засіданні суду він закликав суддів вивчати законодавство рф та отримувати російські паспорти. Сам Чорнобук звинувачення в державній зраді відкидає.