AP позивається проти адміністрації Трампа через блокування репортерів, які не пишуть «Американська затока»
Інформаційне агентство Associated Press позивається проти трьох посадовців Білого дому, вимагаючи припинити блокування своїх журналістів.
Про це йдеться в повідомленні AP.
Позов стосується керівниці апарату Білого дому Сюзан Вайлс, заступника керівника апарату Тейлора Будовіча та прессекретарки Керолайн Лівітт.
Associated Press стверджує про «цілеспрямовану атаку на редакційну незалежність» та можливість агентства збирати новини. Агенція посилається на Першу поправку до Конституції США, яка гарантує свободу преси, слова та релігії та забороняє уряду перешкоджати цьому.
Сам президент США Дональд Трамп заявляв, що журналістів AP не пускатимуть, поки ті не «визнають» нову назву.
Інші медійники розкритикували недопуск колег з AP. Близько 40 інформаційних організацій підписали заклик до Білого дому змінити свою політику. Серед них — Fox News і Newsmax, де багато коментаторів є прихильниками Трампа.
«Ми можемо зрозуміти розчарування президента Трампа, оскільки ЗМІ часто були несправедливі до нього, але Newsmax все ще підтримує право AP, як приватної організації, використовувати мову, яку вона хоче використовувати у своїх звітах. Ми боїмося, що майбутній адміністрації може не сподобатися те, що пише Newsmax, і вона спробує заборонити нас», — йдеться в повідомленні Newsmax.
Президент Асоціації кореспондентів Білого дому Юджин Деніелс сказав, що Білий дім не може диктувати, як інформаційні організації висвітлюють новини, а також не повинен карати журналістів через те, що незадоволений рішеннями їхніх редакторів.
Що передувало?
Агентство Associated Press заявило, що Білий дім не допустив його кореспондентів на заходи Білого дому, куди пускали інших журналістів. Усе через редакційну політику AP — там вирішили писати як і раніше Мексиканська затока, а не Американська, щоб не плутати аудиторію в усьому світі.
Агентство пояснювало: указ Трампа про перейменування затоки діє лише в межах Сполучених Штатів. Мексика, а також інші країни та міжнародні організації не зобов’язані визнавати зміну назви. Після указу Трампа у Google Maps змінили назву затоки для користувачів у США, але решта світу бачить і стару, і нову назву.
Своє рішення агентство виклало у пораднику щодо стилю подачі, яким користуються й інші журналісти. Агенція вказує, що адміністрація Трампа грозилася їй недопуском, якщо та не змінить свою політику щодо назви затоки.