Низка агенцій США припинили роботу над скоординованою протидією російському саботажу — Reuters
За часів адміністрації Джо Байдена низка агенцій на чолі з Радою нацбезпеки США працювали над скоординованими зусиллями з протидії російському саботажу, дезінформації та кібератакам. Після вступу Дональда Трампа на посаду велика частина цієї роботи зупинилася.
Про це пише Reuters із посиланням на 11 чинних і колишніх чиновників США.
У 2024 році тодішній президент Джо Байден наказав органам національної безпеки створити робочі групи для моніторингу на тлі попереджень розвідки про те, що росія розгортає тіньову війну проти західних країн.
За даними Reuters, до цієї роботи були залучені щонайменше 7 агенцій національної безпеки, які співпрацювали з європейськими союзниками.
Перед інавгурацією президента Дональда Трампа посадовці з адміністрації Байдена поінформували нову команду про ці зусилля та закликали продовжувати моніторинг російської кампанії гібридної війни.
Однак після вступу Трампа на посаду велика частина цієї роботи зупинилася. Регулярні зустрічі між Радою нацбезпеки та європейськими партнерами залишилися позаплановими. Рада також припинила офіційну координацію зусиль між агентствами США, серед них — ФБР, Департамент внутрішньої безпеки та Державний департамент.
У Reuters кажуть, що не змогли визначити: чи це Трамп наказав адміністрації припинити всю свою роботу з моніторингу та боротьби з російською кампанією, чи агентства все ще працюють над найманням додаткового персоналу, чи вони приймають власні політичні рішення незалежно від Білого дому.
Деякі члени робочих груп висловили занепокоєння тим, що адміністрація Трампа не приділяє цьому питанню достатньої уваги, попри попередження розвідки.
За даними агентства, ФБР у лютому припинило спроби протидіяти втручанню у вибори в США з боку іноземних противників і відправило у відпустку співробітників, які працюють над цим питанням. Міністерство юстиції також розформувало групу, яка займалася арештом активів російських олігархів.
Білий дім також не повідомив чиновникам, які раніше брали участь у робочих групах, чи буде поновлена ця робота.
Речник Ради національної безпеки запевнив, що вона координує роботу «з відповідними агенціями, щоб оцінити та запобігти загрозам для американців».
Представники британського уряду заявили, що регулярний обмін розвідданими між країнами триває. Високопоставлений американський чиновник у НАТО сказав, що США все ще координують дії зі своїми союзниками з цього питання, але відмовився надати більш детальну інформацію.