Трамп назвав скандал із Signal «фейковими новинами» і сказав, що нікого не звільнятиме через це
Президент США Дональд Трамп заявив, що не звільнятиме нікого зі своєї команди з нацбезпеки після скандалу з витоком даних про удари по хуситах у чаті Signal.
Слова американського президента в інтерв’ю для NBC News наводить Associated Press.
«Я не звільняю людей через фейкові новини й полювання на відьом», — сказав він і запевнив, що довіряє своєму раднику з нацбезпеки Майку Волцу та міністру оборони Піту Гегсету.
Також Трамп додав, що «ніколи не чув» розмов про звільнення Волца, а рішення про це може ухвалити тільки він.
Напередодні Politico з посиланням на свої джерела писало, що віцепрезидент США Джей Ді Венс та голова адміністрації Білого дому Сьюзі Вайлз у приватних розмовах із Трампом закликали звільнити його радника з нацбезпеки через витік у Signal.
Що за витік?
Видання Atlantic повідомило, що його журналіста Джеффрі Ґолдберга випадково додали до чату членів команди президента США в месенджері Signal.
У цьому чаті були радник з нацбезпеки Майк Волц, глава Пентагону Піт Гегсет, директорка з національної розвідки Тулсі Габбард, віцепрезидент Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо та інші. Загалом 18 посадовців.
Зокрема, журналіст став свідком обговорення ударів по позиціях єменських хуситів. Тоді він дізнався, о котрій годині американські військові завдадуть удару, яке озброєння застосують та які саме цілі планують уразити.
Ґолдберг розповів, що до чату його додав Майк Волц і цим посадовець міг порушити кілька положень Закону США про шпигунство. За його словами, чиновник узагалі не повинен був створювати чат у Signal, позаяк цей застосунок не схвалений урядом для обміну секретною інформацією.
Три неназвані співрозмовники видання сказали для Politico, що «президент [Трамп] був розлючений тим, що Волц міг бути настільки дурним». Водночас лідер США згодом публічно став на захист свого радника, сказавши, що той «засвоїв урок».
Розслідувати інцидент із витоком доручили команді Департаменту ефективності уряду США (DOGE) на чолі з мільярдером Ілоном Маском.
Відомо також, що високопосадовці адміністрації Дональда Трампа з питань національної безпеки під час публічних свідчень фактично переклали відповідальність за поширення даних із чату на міністра оборони США Піта Гегсета.