Фото з «мертвими білими фермерами», яке Трамп показав президентові ПАР, насправді зроблене в іншій країні
Президент США Дональд Трамп показав скриншот з відео Reuters, знятого в Демократичній Республіці Конго, яке він представив як нібито доказ «масових убивств білошкірих фермерів» із Південно-Африканської Республіки.
Про це пише Reuters.
«Це всі білі фермери, яких ховають», — сказав Трамп, тримаючи роздруківку статті разом із фотографією під час зустрічі з президентом ПАР Сирілом Рамафосою в Овальному кабінеті 21 травня.
Насправді він показав знімок із відео, опублікованого агентством Reuters 3 лютого. На ньому зображені гуманітарні працівники, які підіймають мішки з тілами в конголезькому місті Гома після смертельних боїв з повстанцями M23, яких підтримує Руанда.
Статтю, яку Трамп показав Рамафосі, опублікував консервативний онлайн-журнал American Thinker про конфлікт та расову напруженість у Південній Африці та Конго.
У статті не було підпису до зображення, але було зазначено, що це «знімок екрана з YouTube» з посиланням на відеорепортаж про Конго. Головна редакторка American Thinker Андреа Відбург, яка також є авторкою статті, зазначила, що Трамп «неправильно ідентифікував зображення».
Відеограф Джаффар Аль Катанті розповів, що таке відео з Конго є лише у Reuters: «Того дня журналістам було надзвичайно важко потрапити всередину... Мені довелося домовлятися безпосередньо з M23 та узгоджувати зусилля з МКЧХ, щоб отримати дозвіл на знімання».
Він був шокований, коли побачив Трампа з цим скриншотом: «На очах усього світу президент Трамп використав моє зображення, використав те, що я зняв у ДРК, щоб спробувати переконати президента Рамафосу, що в його країні білих людей убивають темношкірі».
Цього тижня Рамафоса відвідав Вашингтон, щоб спробувати налагодити зв'язки зі США після постійної критики з боку Трампа протягом останніх місяців щодо земельних законів Південної Африки, зовнішньої політики та звинувачень у «геноциді білих фермерів».
Трамп перервав зустріч із Рамафосою, щоб показати відео, яке, за його словами, демонструвало докази геноциду білих фермерів у Південній Африці. Він також показував друковані копії статей, у яких нібито описувалися вбивства білих південноафриканців.
Більше контексту
У ПАР схвалили закон, який у рідкісних випадках дозволяє експропріювати землю без компенсації.
Південноафриканські посадовці пояснювали, що закон покликаний усунути диспропорцію, спричинену апартеїдом — політикою, яка десятиліттями забороняла темношкірим південноафриканцям володіти землею.
Так, за даними земельного аудиту країни за 2017 рік, білі південноафриканці, які становлять близько 8% населення, володіли приблизно трьома чвертями сільськогосподарських угідь країни, тоді як темношкірі, яких 80% від загальної кількості жителів, мали у власності лише 4% земель.
Президент ПАР Сиріл Рамафоса також наголошував, що згаданий закон «є не інструментом конфіскації, а конституційним правовим процесом».
Однак це не сподобалося президенту США Дональду Трампу. У лютому він підписав указ про припинення будь-якої американської допомоги Південній Африці, звинувативши її уряд у «дискримінації за расовою ознакою» південноафриканців із європейським корінням.
Подібне вже ставалося і під час першого терміну Трампа. У 2018 році він наказував своєму тодішньому держсекретарю розслідувати те, що він називав «масштабним убивством фермерів» у Південній Африці.