Віцепрезидент Венс заявив, що «Америка виграє в будь-якому разі» у війні з Іраном

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що його країна готова змінити відносини з Іраном, якщо той відмовиться від ядерної зброї. За його словами, американці переможуть за будь-якого сценарію, оскільки ядерну програму Тегерана вже «функціонально знищено».

Про це повідомляє Guardian.

«Якщо ми укладемо остаточну угоду, тоді чудово. Якщо ми не укладемо остаточної угоди, їхня ядерна програма все одно буде знищена. Вони все ще набагато слабші як країна, тому я вважаю, що Америка виграє в будь-якому разі», — сказав Венс.

Венс додав, що збільшення потоків нафти через Ормузьку протоку є «сигналом того, що щось реальне відбувається». За його словами, переговори з іранською делегацією у Швейцарії були успішними, оскільки ціна на нафту «впала до 73 доларів за барель», а ядерна програма Ірану була «функціонально знищена».

«Якщо вони готові відмовитися від амбіцій щодо ядерної зброї на довгострокову перспективу, то Сполучені Штати готові докорінно змінити відносини з цією країною… Якщо вони готові змінюватися, ми теж готові змінюватися; якщо вони не готові змінюватися, у нас усе ще є всі можливості, і я думаю, що ми перебуваємо в гарному становищі», — сказав Венс.

Як передає видання, невдовзі після виступу безпілотник атакував комерційне судно під прапором Сінгапуру в Ормузькій протоці. CBS News із посиланням на неназваного американського посадовця писало, що танкер атакував іранський КВІР. Тоді президент США Дональд Трамп звинуватив Іран у порушенні угоди про припинення вогню.

Згодом Центральне командування США заявило, що американські військові завдали ударів по іранських цілях за вказівкою президента Дональда Трампа — «у пряму відповідь на продовження іранської агресії».

В Ірані заявили, що атакували безпілотниками й ракетами військові об’єкти США в Кувейті та Бахрейні, і запевнили: будь-які майбутні атаки з боку американців, незалежно від їхнього масштабу, викличуть «нищівну відповідь».

Нагадаємо, 18 червня президент США Дональд Трамп та президент Ірану Масуд Пезешкіан підписали меморандум про взаєморозуміння.

Він передбачає припинення вогню між країнами на 60 днів, зокрема й у Лівані, негайне забезпечення проходу Ормузькою протокою без стягнення плати за проїзд та послаблення санкцій проти Ірану. Водночас обидві сторони мають продовжити ядерні переговори.