Джо Байден підписав закон про допомогу Україні
Президент США Джо Байден підписав законопроєкт про допомогу Україні, за який нещодавно проголосували обидві палати американського Конгресу.
Про це він сказав під час свого виступу у Білому домі.
«Я щойно підписав закон про національну безпеку, за який проголосували цими вихідними в Палаті представників та вчора в Сенаті. Це зробить Америку безпечнішою, це зробить світ безпечнішим», — сказав він.
Крім того, американський президент розповів деталі першого пакета, який нададуть Україні в межах виділеної допомоги на 61 мільярд доларів. За його словами, Україна отримає боєприпаси для ППО, артилерії, ракетних систем і бронетехніку.
«У наступні кілька годин ми почнемо надсилати озброєння Україні», — заявив Байден.
Тим часом на сайті Міністерства оборони США з’явився повний список військової допомоги, яку отримає Україна. Загальна вартість пакета становить 1 мільярд доларів. Зокрема, до нього ввійшли:
- ракети для протиповітряної оборони RIM-7 і AIM-9M;
- зенітні ракети Stinger;
- стрілецька зброя та боєприпаси до неї, зокрема набої для знищення БпЛА;
- боєприпаси для систем HIMARS;
- артилерійські снаряди калібру 155 мм та 105 мм, а також мінометні снаряди калібру 60 мм;
- бойові машини піхоти Bradley та інше.
Раніше іноземні ЗМІ з посиланням на неназвані джерела також писали, що розмір пакета допомоги від США становитиме 1 мільярд доларів і він «буде значно більшим», ніж попередній.
Також закордонні видання стверджували, що більшість озброєння, яке Сполучені Штати нададуть Україні у складі нового пакета, вже перебуває на складах у Польщі та Німеччині. Це може прискорити постачання зброї на фронт.
Більше контексту
У квітні, після великодніх канікул у США, спікер Палати представників Майк Джонсон на закритому засіданні презентував чотири окремі законопроєкти щодо американської допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та про пріоритети національної безпеки. У Сенаті їх об’єднали в один пакет.
У Білому домі зазначали, що «на перший погляд» пропозиція с Джонсона щодо окремих законопроєктів відповідає запитам адміністрації президента США.
Ця пропозиція передбачає близько 61 млрд доларів та балістичні ракети ATACMS для України. Із зазначеної суми близько 27,1 мільярда доларів підуть власне на закупівлю озброєння, 23 мільярди — на поповнення запасів армії США, а ще 9,4 мільярда — на невійськову допомогу.
Зрештою, за законопроєкт спершу проголосували в нижній палаті американського Конгресу, Палаті представників, а згодом і у верхній — Сенаті.