Словаччина надала захист соратнику Медведчука, якого Чехія підозрює у створенні проросійської мережі — ЗМІ
Словаччина надала захист колишньому генеральному продюсеру заблокованого телеканалу «112 Україна» Артему Марчевському, якого Чехія вважає причетним до створення проросійської мережі в Європі.
Про це пише словацьке видання Dennikn з посиланням на два джерела та адвоката Марчевського.
За даними видання, Марчевський прямував до Чехії, де раніше мав дозвіл на проживання, але наприкінці березня потрапив під санкції через підозру в причетності до створення проросійської мережі. Чехія очікувала, що скасування дозволу на проживання діятиме для Марчевського на всій території Європейського Союзу.
Проте Марчевський зміг отримати тимчасовий захист від Міністерства внутрішніх справ Словаччини, пише видання. Адвокат колишнього генпродюсера телеканалу «112» підтвердив, що той перебуває у цій східноєвропейській державі.
Міністр внутрішніх справ Словаччини Матуш Шутай Ешток відмовився від коментарів, сказавши, що не має конкретної інформації про окремі випадки надання тимчасового захисту.
Пізніше міністерство надіслало журналістам заяву, в якій повідомило, що тривалий час займається справою Марчевського у співпраці зі словацькою спецслужбою. У відомстві додали, що не будуть коментувати це питання «у зв’язку з діями, які тривають».
Вважається, що Марчевський переїхав до Чехії навесні 2022 року, після того, як «Опозиційну платформу — За життя» викрили у співпраці з росією. Верховний суд остаточно заборонив ОПЗЖ у вересні 2022 року.
Проросійська мережа Медведчука в Європі
Наприкінці березня Чехія запровадила санкції проти колишнього народного депутата України Віктора Медведчука та його соратника Артема Марчевського.
За словами прем’єр-міністра Чехії Петра Фіали, Медведчук керував низкою впливових мереж із росії. Зокрема, використовував компанію «Голос Європи», яка також підпала під дію чеських санкцій, щоб поширювати дезінформацію в країні. До цього також був залучений і Артем Марчевський. Крім того, повідомлялося, що за російські гроші підкупляли європейських політиків, які поширювали російську пропаганду.
У Європарламенті звернулися з вимогою розслідувати інформацію про розкриття проросійської мережі впливу на європейських політиків.