Рада підтримала закон про військову поліцію
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про військову поліцію.
Про це повідомили народні депутати Ірина Геращенко та Олексій Гончаренко.
За відповідний законопроєкт №6569-д проголосували 247 народних обранців.
Військову поліцію пропонується створити як військове формування з правоохоронними функціями, що матиме завданням забезпечення правопорядку і військової дисципліни. Цей законопроєкт зареєстрували народні депутати від монобільшості та групи «Довіра».
Ірина Геращенко заявила, що «Європейська Солідарність» голосувала проти цього документа, зазначивши про «створення ще одного репресивного органу».
«При цьому, що в Україні немає військових судів і військової прокуратури, військова поліція буде ще одним репресивним органом проти самих військовослужбовців і поліцейських», — написала Геращенко.
Більше про законопроєкт
Верховна Рада 31 травня зареєструвала законопроєкт про створення військової поліції. Необхідність такого органу обговорювали ще у 2023 році.
Як пояснили автори законопроєкту, чинна військова служба правопорядку в Збройних силах України наразі не має жодних повноважень для розшуку і притягнення винних до юридичної відповідальності, а також інституційно позбавлена процесуальної можливості сприяння органам досудового розслідування та прокурорам.
Водночас відсутність належного розшуку дезертирів та інших людей, які самовільно залишили місця служби, незабезпечення невідворотності їхнього покарання може негативно позначатися на стані боєготовності та правопорядку в армії, йдеться в пояснювальній записці.
Передбачається, що під час дії воєнного чи надзвичайного стану загальне керівництво та координацію діяльності військової поліції здійснюватиме головнокомандувач ЗСУ.
Безпосереднє керівництво здійснюватиме начальник, який призначатиметься та звільнятиметься з посади президентом України за поданням міністра оборони, а під час воєнного стану — за поданням головнокомандувача ЗСУ.